Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Sevgi

full hd love wallpapers - Sevgi
sevgi hep olsun…

SEVGİ….

Sevgi neydi? Bugün sevgiye dair ne varsa kalbimde dökmek saçmak istiyorum. Bardaktan taşan suyun kime can olacağını hesap etmeden,kimi diriltip kendine getireceğini bilmeden…hesapsızca sadece paylaşmak istiyorum…

Kendimden büyük köpeğimeydi ilk sevgim.Kocaman açtığımda bile kollarımı kavuşamayan ellerimin içinde çakır gözleriyle içime akıttığı bakışlardı sevgi benim için.Okula başladığımda öğretmenimin aferin diyerek saçımı okşaması oldu birden.Sonra en yakın sıra arkadaşımla beraberce paylaştığımız simidin ve birbirimize aldığımız gazozların hissettirdiği duygu oldu minik dünyamda.

Annemin ve babamın yaz tatillerinde tekneden nasılda çivileme atladığımı bin kere bıkmadan usanmadan izlemeleri ve her seferinde yüreklendirmeleri oldu sevgi benim için.Bronzlaşmış hatta çikolataya dönmüş tenimin sıcağında erkenden kalkıp avladığım balıklar oldu işe yaramanın hazzını tadarken.Ne de olsa artık öğle yemekleri bendendi.Sabır ve sıcağa karşılık denizdeki bahçenin ödülleriydi..Hele bir de yemekte anneciğimin -iyi ki doğurmuşum kızımı yoksa bu denizin ortasında aç kalacaktık! diyerek bana hayat kadar önemli olduğumu hissetmemdi sevgi..

Genç kız olup serpilmeye başladığımda aldığım ilk arkadaşlık teklifi kalbimi utangaçlıkla beraber farkettiğim  sevgi oldu.Okuduğum romanlardaki kahramanların gerçek hayatta da olabileceği fikri ise yanıbaşımdaki hayali sevgim oldu..

Sokaktaki oyunlarım,evimizin önündeki bahçenin mis kokulu mandalinleri ,annemin -hava karardı artık sofraya ! nidaları,mart ayında açan portakal çiçeklerinin kokusu,bayram için alınan kırmızı rugan ayakkabılarım,16 yaşında aldığım ilk parlak pembe rujum,mezuniyet anılarım,en yakın arkadaşlarımla attığım kahkahalar hep sevgim oldu…

Hayatımı birleştirdiğim sevgili eşim en derin sevgim oldu.Evlatlarım, nefesim gibi sevgim oldu.Anam babam kardeşlerim,akrabalarım,arkadaşlarım,komşularım hep sevgim oldu.Saksıda bana mor mor yavrular veren menekşem sevgim oldu.Evim,koltuğu artık gıcırdayan arabamız sevgim oldu.Kitaplarım,Kalemim,yazılarım,boyalarım,örgülerim,huzurlu aldığım bir nefes sevgim oldu.Açan güneşte  gökyüzüne bakmak,yağan yağmurda bereket dualarıyla sıcacık hissetmek sevgim oldu..

Sevgi neydi? Sevgi emekti,sevgi fedakarlıktı,sevgi karşılıksız vermekti,sevgi ben olmadan sen olmaktı,

Sevgi herkesti,sevgi hayattı…

 

Sevgilerimle,

Nur Üçgün

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!