Anne Olmaktan Keyif Almak İçin 8 Sebep

idilob kimdir?

Anne Olmaktan Keyif Almak İçin 8 Sebep

Günaydınnn;

Bu sabah, bir süredir kendime alışkanlık haline getirdiğim gibi şükür egzersizlerimi yaparak kalktım yataktan. Gerçi nedendir bilmiyorum, bu aralar sabahları uyanmakta zorlanıyorum. Sanırım psikolojik olarak ben de tatil moduna girdim 🙂 Sonra hayatımda sahip olduğum tüm güzellikler için, Nehir’in annesi olduğum için şükrederken, bugün “Anne Olmaktan Keyif Almak İçin 8 Sebep” sıralamaya karar verdim ve başladım saymaya. Gerçi bunu 8 maddeyle sınırlamak pek doğru değil çünkü anne olmak anlatılmaz, yaşanır bir hal. Hadi bakalım ben sıralamaya başlıyorum. Bunlar benim maddelerim, siz de anne olmaktan keyif almak için kendi sebeplerinizi yazmaya başlayın.

Anne Olmaktan Keyif Almak İçin 8 Sebep

1- Nehirle birlikte zaman geçirirken, içimdeki çocuk tekrar canlandı.
2- En mutsuz anımda “Anneciğim, seni çok seviyorum” diye boynuma sarılan minicik eller ve yanağıma kondurulan öpücükler bana moral, anti depresan oldu.
3- Bir insanı yetiştirmek, ona şekil vermek, her geçen gün serpildiğini ve büyüdüğünü görmek, kendime olan güvenimi arttırdı, bana yaşama sevinci ve gücü verdi.
4- Artık yalnız değilim, hayat boyu bir dostum var.
5- Anne olduktan sonra asıl hayat amacımı buldum ve yazılar yazmaya başladım. Şimdi keyif alarak, yaptığım bir işim var.
6-Neredeyse her dakika mükemmel anılar biriktiriyorum. Her günü, her anı ve her yaşı ayrı bir macera, ayrı bir serüven. Yaşarken belki bu kadar özel olduğun fark etmediğim anlar, daha sonra harika anılara dönüşüyor.
7-Tekrar çizgi film seyretmeye, resim çizmeye ve komik boyamalar yapmaya başladım.
8- Araştırmacı gazeteci oldum. En sağlıklı yiyecekler, en sağlıklı içecekler, organik giyecekler… İçimdeki doktor, öğretmen, hemşire, aşçı, çocuk, animatör, modacı, sporcu, tamirci, sevgili, aşık …. hepsi uyandı.

Kim bilir beni daha  ne keyifli maceralar bekliyor!!!

Sevgiler,

idilob

“Anne Olmaktan Keyif Almak İçin 8 Sebep” için 23 yorum

  1. Benim öyle bir sıralamam yok ama hep dediğim bir kelimem var benim. “Ben bu hayatta en çok Anne olmayı sevdim”. Bütün yaşam mücadelem yavrularım için. Herşey onlar için iyi olsun diye…
    İki tane pırlanta gibi evladım var. Allahıma binlerce kez şükürler olsun. İyiki varlar , iyiki onların Annesi olmuşum diyorum. Onlar benim bu hayattaki en büyük şanslarım, mutluluk kaynağım, enerjim… daha saymakla bitmez bir sürü şey…. İYİKİ ANNE OLMUŞUM…

    1. iyi ki canım… Allah sağlıkla, mutluluk ve huzurla, bolluk, bereket içinde bir hayat nasip etsin.. Başarılarla dolu…

  2. Allah yaşamak isteyen herkese nasip etsin ve mutluluğunuz daim olsun inşallah 🙂 Sizinle birlikte büyüyen ve sizi de geliştiren bir yol arkadaşının olması kadar güzel ne olabilir ki 🙂 Kaleminize sağlık 🙂

  3. Çok haklısın her bir mesleği yapmış oluyorsun onu büyütürken ,eee annelerin hakkı ödenmez diye boşuna dememişler çok şanslı çocuğunuz Allah analı babalı büyütsün.

  4. Anne olmak gerçekten keyifli, güzel birim kadar yorucu bir macera . İyi ki evlatlarımız var da onlarla tekrar çocukluğumuzu yaşayıp mutlu oluyoruz. Allah isteyen herkese annelik babalık duygusunu yaşatsın. Sevgiler İdilcim 💕

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.