Anne Olunca Hayat Kaçmıyor!

Anne Olunca Hayat Kaçmıyor!

Konumuz anne olunca biz neden “Hayatı kaçırıyormuşuz” gibi bir telaş içine giriyoruz acaba? Hayat kaçmıyor aksine daha bir anlam kazanıyor daha bir değerleniyor.

Arkadaşlarımızla kahve içememekten, eşimizle sinemaya gidememekten, alışverişe çıkamamaktan şikayet edip duruyoruz. Sanki hayatımızda pis bez kokusu, sütlü kusmuktan başka bir şey yokmuş gibi 🙂 Yaaaa sevgili anne hayatında hiç sahip olmadığın bir şeye sahipsin şu anda fark etsene… Aç gözlerini! Karşında koşulsuz sevgi ile bağlı olduğun minicik bir insan var.  Oyuncakları artık bir yana bırak, gerçek bir bebeğin var.

Anneliğin sana kattığı güzelliği ve olgunluğu açığa çıkar. Bırak güzelliğin ışıldasın. Sen artık bir annesin.

Bu dünyada dikili bir ağacın var.  Hayat macerasında geri kaldığını sanarken asıl macera yeni başlıyor ve o minik bedenin her nefesinde  pupa yelken yol alıyor… Asıl keyfini çıkarman gereken, her anını hafızana kayıt etmen gereken günler yeni başladı.

Arkadaşlarınla gecelere akamamaktan  mı şikayetçisin, asıl arkadaşların şu anda o minicik bedenin sıcacık nefesini koyunlarında hissedemedikleri için, o minnacık eli tutamadıkları için suni gece akımından yakınsınlar bence. Şu anda kıymetini anlayamadığın gece birlikteliklerini o kadar özleyeceksin ki ben sana söyleyeyim. Kendine acımayı bırak, anın tadını çıkar.

Hem eskiden bir arkadaşınla kahve içmek, eşinle sinemaya gitmek bu kadar zevkli ve kıymetli miydi… Şimdi o sıradanlıklar bitti yerine her saniyesi değerlendirilen kıymetli zamanlar geldi.

Dostum benden sana tavsiye

-Yakınmayı bırak! Anın tadını çıkar ve keyfini sür…

– Zorlukları aşmanın zafer kazanmanın tadı bambaşka olsun.

-Hayat kaçmıyor. Hayat yeni anlam kazanıyor ve başlıyor. Yepyeni çok keyifli  bir maceraya atıldın yolun açık olsun.

 

Sevgiler

 

idilob.

8287fbba6ecccbc025bb7e1def45cfcd?s=100&d=https%3A%2F%2Fi2.wp.com%2Fwww.idilob.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F11%2Fsocial-logo-1 Anne Olunca Hayat Kaçmıyor!

Hakkımda ne yazmalıyım acaba? acaba? acaba? Düşündüm, taşındım ve ciddi bir öz geçmiş yazmaktansa beni ben yapan niteliklerimi yazmaya karar verdim:) Devamını oku

İdil Öztürk Başara

Hakkımda ne yazmalıyım acaba? acaba? acaba? Düşündüm, taşındım ve ciddi bir öz geçmiş yazmaktansa beni ben yapan niteliklerimi yazmaya karar verdim:) Devamını oku

 • Şeyda

  Ayyy bende tam olarak bu konularda düşünüyordum. Bebek oldugunda yahut o buyudugunde, ehiçbişey eskısı gıbı olamayacakmıs gelıyor bana. Sankı özgurlugum tamamıyla onunmuş gıbı. Tabıkı de onsuz da olmuyor. Farklı ve guzel bir ikilem. Baktıgın pencere ve nasıhatler cok yerınde ve guzel oldu. senın pencerenden bakabılırım, kısıtlarsa da kısıtlasın dıyorsun zannımca, onun bı gulmesı, sadece senı tanıması, ne olursa olsun, anne olmak mucızevı bırsey..

  • Evet aynen öyle diyorum canım. ve evet hayat eskisi gibi olmuyor çünkü çok daha şenlikli ve renkli oluyor. Hatta keşke daha önce olsaymış diyeceksin ya da eşinle evde otururken yaaaa çocuk olmadan önce biz ne yapıyormuşuz ki diyeceksiniz.

 • Yeliz'in Keşifleri

  Evet gerçekten öyle düşülüyor, etraftan duyulanlar da hep o şekilde çocuk olmadan hayatını yaşa felsefesi :) Sanırım tam olarak anne olduğunda anlıyor insan, Allah isteyen herkese hazır hissettiği zaman nasip etsin inşallah :)

 • Ebemkuşağı

  Ne güzel anlatmışsınız. Kaleminize sağlık:)

  • çok teşekkür ederim... ne güzel böyle güzel geri dönüşler alabilmek. sevgiler.

 • Kelebek Etkisi

  Hayat su sira akip gidiyor zaman hic bir seye yetmiyor kizin odevleri yetismiyor isler bitmiyor bloguma yazi bile giremiyorum mutlumuyum hic bilmiyorum

 • maryslifenet

  Hayat akıp giderken zorlaştırıcı bakış açıları yerine insanı rahatlatan olumlamalarla yaklaşmak gerek bence de :) Ama anne olunca işler değişiyor sanırımm, Allah isteyen herkese nasip etsin :))

 • Annesinin Prensesi

  Hayat kaçmıyor tabiki. Sadece zaman kaçıyor. Tıpkı olması gerektiği gibi. Bebektik çocuk olduk gençtik ve şimdide anne olduk. Bunlar sadece hayatın evreleri. Ve hepside birbirinden güzel :)

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.