Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Anne Olunca Hayat Kaçmıyor!

Anne Olunca Hayat Kaçmıyor!

Konumuz anne olunca biz neden “Hayatı kaçırıyormuşuz” gibi bir telaş içine giriyoruz acaba? Hayat kaçmıyor aksine daha bir anlam kazanıyor daha bir değerleniyor.

Arkadaşlarımızla kahve içememekten, eşimizle sinemaya gidememekten, alışverişe çıkamamaktan şikayet edip duruyoruz. Sanki hayatımızda pis bez kokusu, sütlü kusmuktan başka bir şey yokmuş gibi 🙂 Yaaaa sevgili anne hayatında hiç sahip olmadığın bir şeye sahipsin şu anda fark etsene… Aç gözlerini! Karşında koşulsuz sevgi ile bağlı olduğun minicik bir insan var.  Oyuncakları artık bir yana bırak, gerçek bir bebeğin var.

Anneliğin sana kattığı güzelliği ve olgunluğu açığa çıkar. Bırak güzelliğin ışıldasın. Sen artık bir annesin.

Bu dünyada dikili bir ağacın var.  Hayat macerasında geri kaldığını sanarken asıl macera yeni başlıyor ve o minik bedenin her nefesinde  pupa yelken yol alıyor… Asıl keyfini çıkarman gereken, her anını hafızana kayıt etmen gereken günler yeni başladı.

Arkadaşlarınla gecelere akamamaktan  mı şikayetçisin, asıl arkadaşların şu anda o minicik bedenin sıcacık nefesini koyunlarında hissedemedikleri için, o minnacık eli tutamadıkları için suni gece akımından yakınsınlar bence. Şu anda kıymetini anlayamadığın gece birlikteliklerini o kadar özleyeceksin ki ben sana söyleyeyim. Kendine acımayı bırak, anın tadını çıkar.

Hem eskiden bir arkadaşınla kahve içmek, eşinle sinemaya gitmek bu kadar zevkli ve kıymetli miydi… Şimdi o sıradanlıklar bitti yerine her saniyesi değerlendirilen kıymetli zamanlar geldi.

Dostum benden sana tavsiye

-Yakınmayı bırak! Anın tadını çıkar ve keyfini sür…

– Zorlukları aşmanın zafer kazanmanın tadı bambaşka olsun.

-Hayat kaçmıyor. Hayat yeni anlam kazanıyor ve başlıyor. Yepyeni çok keyifli  bir maceraya atıldın yolun açık olsun.

 

Sevgiler

 

idilob.

12 Comments

Bir Cevap Yazın

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: