Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Babalar ve kızları

Babalar ve Kızları

Herkese merhaba,

Bu hafta işlerinin yoğunluğu sebebi ile Murat bir kaç gündür eve gelemiyor ve bu durum Nehir‘de resmen  psikolojik bozukluğa sebep oluyor. Özellikle Pazar günleri ailecek yapılan kahvaltı, at çiftliğine, sinemaya gitmek sanki bir Pazar ritüeline dönüştü ve bunlar yapılamayınca Nehir‘in de ayarları bozuldu:)

Babasına sarıldığı zaman şöyle bir baktım da nasıl bir teslimiyet ve güven. Sanki Supermen’in kollarındaki Lois Lane:) Sonra babalar ve kızları hakkında benim düşüncelerime tercüman olmuş Aylin Kotil’in aşağıdaki yazısını gördüm ve sizinle paylaşmaya karar verdim.

Anneler dururken babalara pek paye vermeyiz. Anne yüreği, anne sevgisi genellikle daha ön plandadır. Oysa babaların çocukların üzerinde bıraktığı iz hiç de küçümsenemez. .. Baba-kız ilişkisi tarifi mümkün olmayan bir tılsıma sahip olsa da hemen her baba hamile olan karısının bir erkek evlat doğurmasını ister. Ancak doğan çocuk kız ise, babalar annelerden çok daha şanslıdırlar.
Kız çocuklar için babaları;
-Öncelikle hayran olunandır,
-Anneyle çekişildiği gibi babayla hiç çekişilmez, bazen birlikte anlayamazlar anneyi ve onun garip hallerini!
-Öyle bir boyuttadır ki bu durum, baba-kız anneye karşı sır bile tutabilir,
Kız babası kızını büyütürken sevgisini hissettirebilmiş ise, o kız ileride ayakları yere basan, özgüveni gelişmiş bir kadın olur,
-Baba çok örnek bir modelse, kızıyla evlenen erkek yandı!
çünkü evlenilen erkek hep babayla kıyaslanacaktır. Zavallı koca da sürekli ne ile karşılaştırıldığını, ölçünün ne olduğunu bilmeden geçirecektir bu gizli sınavı.
Mesela kızları evlenme çağına geldiğinde hiçbir delikanlı layık olamaz biricik evlatlarına. Bütün babaların kızları çok kıymetlidir, oysa yana yakıla istedikleri erkek evlatta bu duruma hiç rastlanmaz. Oğulları evlenirken içlerini bir garip sıkıntı kaplamaz.
-Kızdıkları da olur babaların kızlarına, ama bunu asla yüzlerine söylemezler. bir tek bu durumda anneyi sokarlar devreye (kızacakları zaman.) anne kızını alır karşısına; “bak baban çok kızdı, çok söylendi” der. o konuşmanın üstüne baba-kız ilk karşılaştıklarında baba kızına hiçbir şey olmamış gibi tebessüm eder ve olan anneye olur. Olaylar, kızın “babamı sen dolduruyorsun” nidaları ile sonuçlanır…

Babalar çok kıymetlidir. Bazen bir liman, bazen de bir kaledir. Değerleri hep bilinir. Ancak kızlar babalarına ne kadar yaslanmış olduklarını pek anlayamazlar. Sadece onları kaybettiklerinde anlarlar. sırtlarını bir dağa yaslamış olduklarının o zaman farkına varırlar. Kız çocuğunun anılarında öyle bir yaşar ki baba, o gittikten sonra bile, yaslanmış olduğu dağla birlikte yürür kızı.

Çok kıymetlisiniz babalar, çok seviliyorsunuz.
yaşayan, yaşamayan tüm babalara…

Herkese tüm dileklerinin gerçeğe dönüşeceği, mucizelerle dolu, muhteşem bir hafta diliyorum.

Sevgiler

İdilob

21 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!