Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

BAHAR TEMİZLİĞİ

BAHAR TEMİZLİĞİ

Yarım kalmış kitapların, söylenmek isteyip de boğazda düğümlenmiş sözlerin, bakıp da görülememiş umutların, yaşanıp da katlanılamamış mutluluk bohçalarının bir bir açılıp derlenip toparlanıp tamamlandığı, silkelenip uyanıldığı bir dönemdeyim sanki…

İntikam ve kin duygusundan bir o kadar uzak olup içimdekileri de çalı süpürgesiyle süpürüyormuş gibi yer yerinden oynatmadan, tozu dumana katmadan temizlemek niyeti içindeyim..

Doğanın sonbahardan kalan yapraklarını ılık ve ferahlatıcı yağmuruyla ,hafiften yüze vuran rüzgarıyla naifçe bahara hazırlaması gibi dingin ve de usulca arındırmak istiyorum gönlümü. Bahar temizliğine kalkıştım kalbimin dört köşesinde. Halının altına süpürülen tozları temizleyip havalandırırmışcasına boşaltıyorum içimi!..

Özümü sessizce ve derinden kirleten, yalınayak gezerken ayağıma batan taşlar gibi  canımı acıtan sesleri, sözleri ve kimseleri artık gönül evimden uğurladım. Onları, içimdeki kış mevsiminde sabrımla değiş tokuş yaptığım fırtınayla çook uzaklara yolladım…

Şimdilerde  güneş pırıl pırıl ışıldıyor. Mevsimlerden ilkbahar.  Sonbaharda kalan kalbimde ılık yağmurlar, yapraklarını döken ağaçlarda ise tomurcuklar var.

Aldığımız her soluğun ruhumuzu naneli şeker gibi ferahlatabilmesi için, kozadan çıkmaya çalışan kelebek misali gayret etmek lazım.

Yeni hayatlar, yeni soluklar, yeni umutlar, yeni hayaller, yeni hedefler ve yeni mevsimlerde çiçek açabilmemiz için böylesi dönemler toprağa atılmış gübre kadar verimli ,çapalanan toprak misali  gerekli.

Yolumuz uzun ,vaktimiz ise kısıtlı…

Velhasıl içimde bahara hazırlık, elimde ise mutluluğa kesilmiş bir bilet var.

Sevgilerimle,

Nur Üçgün

6 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!