Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Biraz da Moda ve Makyaj Trendi

2016 – 2017 KIŞ MODASI

Biz kadınlar birbirimizden ne kadar farklı olsak da, ortak paydada birleştiğimiz bir konu varsa o da; moda ve makyaj 🙂 Sosyal statüsü ne olursa olsun her kadın güzel giyindiğinde ya da makyaj yaptığında kendini güzel hisseder ve bence bu his kadınların enerjisini yükselten en önemli etmenlerden biri.

En klişe tabiri ile moda, insanın kendine yakışanı giymesi olsa da, son tredleri de takip etmekte büyük fayda var hanımlar. Sonuçta düşüdüğümüzde 90’lı yıllarda o parlak taytların içinde de kendimizi şık hissediyorduk öyle değil mi? Hahhahah 🙂

Sizler için 2016 – 2017 kış modasına şöyle bir göz gezdirdim ve bu bilgileri siz değerli takipçilerim ile de paylaşmak istedim. Öncelikle 2015 yılından beri modada etkisini gösteren 70’ler modası, 2016-2017 kış modasında da kendini gösteriyor. İspanyol paça pantolonlar, maskülen takımlar, ekoseler bu kış da oldukça trend olacağa benziyor. Bunların yanı sıra kat kat giyinmek de bu kış modaya uyum sağlamamızı kolaylaştıracak. Elbiselerin içine giyilen gömlek ya da basic t-shirtler, gömleklerin üzerine giyilecek olan yelek ve ceketlerle bu kış hem çok sıcak hem de şık olacağız.

Makyaj trendlerine bakacak olursak, son yıllarda oldukça moda olan doğal makyaj bu kış da moda. Ancak bunun yanında parlak pembeler ve simli farlar da bu sene kış modasında göze çarpan detaylardan. Haa, bir de unutmadan; 2016 – 2017 makyaj tredlerinde dolgun görünen kirpikler çok önemli. Dolgun gösteren maskaralar ve takma kirpiklerinize çekmecenizde mutlaka ufak bir köşe ayırın derim. 😉

Biz bu tüyolara kulak asıp modaya uyarken, bizim ergenler ne yapacaklar peki? 🙂 Biliyorsunuz ki her ne kadar anlayamasak da onların da kendi içlerinde bir modaları var. Biz nasıl sosyal çevremize uygun giyiniyorsak, şüphesiz ki onlar da kendi sosyal çevresine göre şekillendiriyor giyim tarzlarını. Sosyal kimlik geliştirdikleri bu süreçte de daha dikkat çekici ve bize fazla aykırı gelebilecek renkleri ve parçaları tercih edebiliyorlar.

Ama kendi adıma nacizane tavsiyem; bırakın onlar da kendilerini diledikleri gibi ifade edebilsinler. Büyüdüklerinde zaten ister istemez iş ve sosyal hayatlarına göre bir kalıba girecekler. O yüzden bu özgür zamanlarının tadını doyasıya çıkarsınlar ve biz her ne kadar anlayamasak da (yani onlar böyle düşünüyor) diledikleri renkler ve parçalarla kendilerini özgürce ifade etsinler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!