Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Bizim Evin Hâlleri: Çakra İle Yaşamak

B

baset hound 800x508 - Bizim Evin Hâlleri: Çakra İle Yaşamak
çakra evimizin çılgın bedişi

Evcil bir dost, yalnızlığın kapılarını sonsuza kadar kapatmak demekmiş…

Çakra hayatımıza girdiğinden beri tam olarak böyle hissediyorum. Henüz 2,5 aylıkken tanıştığımızda da kulakları sürekli yerleri süpürüyordu ve üstlerine basıp, düşüyordu. Masum bakışlarıyla kalbimizi çaldı ve evimizin en ideal köşesine tahtını kurmayı başardı. Kendisini sizinle tanıştırmaktan keyif duyarım. Cinsi; basset hound ve %100 saf kan…

– Gerçek bir hırsızdan bahsediyoruz. Boyunun yetiştiği her yerden tişört, çorap ya da terlik çalıyor. Nefes nefese kalmamıza aldırmadan bizi evin içinde dört döndürüyor.

– Gerçek bir Boğa burcu… Oburluğu gözlerinden okunuyor. Onun için günün en keyifli anı yemek öğünleri oluyor. 28 Nisan 2018 doğumlu…

– Hafızası oldukça iyi. Gördüğü şeyleri asla unutmuyor. Düzenli olmaktan başka çareniz yok. Çünkü açıkta bıraktığınız her şeyi mideye indirebilir, kemirebilir yada sırf oyun olsun diye ağzında gezdirebilir. 6,5 ayın sonunda tüm evi yiyince bahçedeki malikanesine taşınması faydalı oldu. 🙂 Bahçeye taşındı dediysem tabii ki akşamları Nehir’in yatağının ayak ucunda uyumaya devam ediyor.

– Geceleri mutlaka çişe kalkıyor ve eğer uyanacak kadar şanslı değilsek çişini koridora yapmakta bir sakınca görmüyor. İşte o zaman tüm tatlılığı gidiyor yerine kokuşuk, pis ve söz dinlemez Çakra gelmiş oluyor.

-Pis kokulu ama yıkanınca mis kokulu oluyor.

– En önemlisi de o küçük kalbinde büyük bir sevgi yumağı taşıyor… Nehir’i, beni, Murat’ı ve annemi öyle seviyor ki; dışarıdan eve döndüğümüzde yaşadığı sevinci tarif etmek imkansız. Kuyruğu sallanırken kopup gidecek sanıyorum.

Çakra hayatımızın bir detayı değil, kocaman bir parçası… Nehir üzüldüğünde Çakra onu adeta pamuklara sarıyor. Sevilmek için hepimizin gözünün içine bakıyor. Tatlı ve yaramaz bir çocuk gibi bize kendini her gün yeniden sevdiriyor.

Annemle olan iletişimi mi? İşte orada biraz tökezliyoruz. Aralarında düzeyli ama içten içe gizlice sevgi barındıran değişik bir ilişkileri var. İş pratiğe döküldüğünde birazcık yoruluyorlar.

Çünkü Çakra pek de titiz bir hanım değil… Siz de mi onu erkek sanmıştınız? Hayır, kendisi çok tatlı bir hanımefendi. Fakat titizlik ve enerji seviyeleri annemle çokta uyuşmuyor. Hâl böyle olunca, kedilerle bile anlaşan Çakra annemle üst düzey bir yakınlık kuramıyor.

Çakra’yı, onun yaramazlıklarını, tatlılığını ve heyecanını çok seviyoruz. Onun sayesinde erken kalkmayı, yürüyüş yapmayı ve düzenli olmayı öğrendik. Ama her şeyden önce bir canlıyı tüm kusurlarına rağmen benimseyebilmeyi ve içten sevebilmeyi..

Biz onu eğitmeye çalışıyoruz, ama sanırım o bize daha fazla ders veriyor. Doğadan gelen içgüdüleriyle bizi katıksız biçimde seviyor. Bize de onunla geçirdiğimiz günler için kendimizi şanslı hissetmek kalıyor.

Sevgiler.

Etiketler:
26 Comments
 1. Avatar
 2. Avatar
 3. Avatar
 4. Avatar
 5. Avatar
 6. Avatar
 7. Avatar
 8. Avatar
 9. Avatar
 10. Avatar
 11. Avatar
 12. Avatar
 13. Avatar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!