Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Blog Yazmanın Keyifli Yanları ve Zorlukları

Blog yazmanın keyifli yanları ve zorlukları

 

İnternetin hayatımızın her anına girmesiyle birlikte bildiğiniz gibi bloglarımız da ön plana çıkmaya başladı. Herkes hayatında yaşadıklarını ve deneyimlerini bloglar aracılığıyla dünyaya duyurmaya çalışıyor. Ben de bu işi severek yapıyorum. Her ne kadar bazı noktalarda zorlansam da dünyanın en keyifli işlerinden birisi içimizdekileri dökmek ve tecrübelerimizi paylaşmak… Bu nedenle de bu yazımda sizlere blog yazmanın püf noktalarından, keyifli yanlarından ve bazı zaman karşılaştığım zorluklarından bahsedeceğim.

Diyelim ki sabah uyandık, yapacağımız önemli bir iş olduğu aklımıza geldi. Bu işin bazı zorlukları var ama püf noktalarını bildikten sonra bu zor noktalar önemsiz bir hale geliyor. İşte blog yazarak bu püf noktaları bilmeyen insanlara yardımcı olma imkanını buluyorsunuz. Emin olun ki bir şeyler yazmanın ve paylaşmanın en güzel noktası bu. İNSANLARA YARDIMCI OLMAK…

 

Bunun yanı sıra blog yazmanın faydalarını şöyle listelememiz mümkün olacaktır:

 

Disiplin

Blog yazmanın bir insana sağladığı en önemli şey disiplinli olmaktır. Ben bu konuda ciddi anlamda fayda gördüm. Yazı yazmak ve bunu sitenizde paylaşmak için mutlaka planlı ve programlı olmanız gerekiyor. Eh bu iş de size bunu bir süre sonra sağlıyor.

Arkadaş

Blog yazdıkça güzel arkadaşlıklar da kazanıyorsunuz. Sizi takip eden, tecrübelerinizi önemseyen ve sizden yardım alan insanlarla güzel bir iletişim kurma şansı kazanıyorsunuz.

İmaj

Blog yazmanın en büyük katkılarından birisi de kuşkusuz imajdır. Ortamlarda farklı ve belli başlı konularda yetkin görünmenizi sağlar. Bu insanlar adına oldukça olumlu bir gelişmedir.

 

Peki blog yazmanın zorlukları nelerdir?

 

Keyifli bir yorgunluk

Hani sevdiğiniz bir işi yaparsınız fakat akşama doğru üzerinizde tatlı bir yorgunluk olur ya… İşte blog yazmak da üzerimde böyle bir etki yaratıyor. Ama emin olun bu yorgunluğun getirileri olumlu anlamda çok fazla.

Zamanlama

Hepimizin hayatında gerçekleştirmesi gereken bazı sorumluluk var. Çocukla ilgilenmek, okula ya da işe gitmek gibi. İşte bu gibi eylemlerimizin arasında zaman bulup yazı yazmak bazen insanı zorlayabiliyor. Ama blog yazmanın keyifli ve faydaları anlarında da bahsettiğim gibi bu size disiplinli ve planlı olmayı aşılıyor.

 

İşte blog yazmanın zorlukları ve keyifli noktaları bunlar. Ama emin olun yazı yazıp insanlarla paylaşmaya başladıkça büyük zevk alacak ve zorlukları pek de umursamayacaksınız.

 

Sevgiyle kalın.

9 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!