Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Çocuklarla Tatil Dinlenme mi? Yorgunluk mu?

Çocuklarla Tatil Dinlenme mi? Yorgunluk mu?

Sizce çocuklarla çıkılan tatil bir dinlenme mi yoksa iki katı yorgunluk mu? 🙂

Çocuklarla vakit geçirmek harika. Fakat enerji seviyelerimiz bir değil ki!!! Biz de pil biterken onlar hala full battery. Eeee çocuk istiyor. Havuza girmek istiyor, parka gitmek istiyor, dans etmek istiyor, denizde yüzmek istiyor, deniz yatağı ile saatlerce oynamak istiyor. İstiyor da istiyor. Seyrederken bile insanı yoruyor.

Bir de benim en sinir olduğum, en münasebetsiz zamanlarda gelen tuvalet!!! Tam güneşlenecek bir yer bulursun, yağlarını sürünürsün, şezlonguna yerleşirsin; “Annneeeeee, çişim geldi!!!” Hatta iki çocuğu olanları seyrediyorum da onların durumu daha vahim. Birini getiriyor, birini götürüyor. Sürekli bir trafik var. Ben Nehir’e öğretmiştim; “Çiş geldi mi babaya söyleyeceksin, annecim.” Peki işe yaradı mı? Hayır ama olsun 🙂 şansımı denedim.

Şimdi sanki sesleri duyar gibiyim. Ama biz de dinlenmek istiyoruz.Bütün yıl bu tatili bekledik. Biraz güneşlenmek, kendimize bakmak istiyoruz. Ehhh işte o zaman çatışma başlıyor. Keyif yerini sinir harbine bırakıyor. Eşler, sen daha çok ilgilendin, ben daha çok ilgilendim diye birbirine giriyor.Çocuğun bitmeyen istekleri sinir bozuyor.

En iyisi mi belli bir yaşa gelene kadar çocuklarla çıkacağınız tatilleri dinlenme olarak değilde, ailecek keyifli vakit geçireceğiniz, yüksek aksiyon ve hareket dolu, fitness’da kardiyo programına katılıyormuş gibi değerlendirmeli. Artık tatil bitince dinlenirsiniz 🙂 Hem size de hareket olur, enerjiniz yükselir. Bir de yine çocuklu bir aile ile birlikte tatile çıkarsanız, o arada çocuklar bir birlerini eğlendiriyor, size de biraz zaman kalıyor.

Benden bugünlük bu kadar.

Sevgiler

idilob.

17 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!