Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Dağınık Ergen Kızım!

Dağınık Ergen Kızım!

Sabah dağınık bir eve uyanıp, akşam dağınık bir evde uyuyorum. Neden mi?

Benim ergen kızım Nehir tam bir düzen savar da ondan! Güldüğünüzü duyar gibiyim fakat Nehir gerçekten düzene savaş açmış durumda. Okuldan eve geldiğinde kapının önüne çantasını fırlatmakla işe başlayıp kıyafetlerini odada, kitaplarını salonda, çoraplarını banyoda bırakarak evde ilerliyor. Bense peşinde eve gelişigüzel attığı eşyaları sıra sıra toplayarak ilerliyorum. Defalarca uyarmama rağmen Nehir’i düzenli olması için ikna edemedim.

Bir akşam Nehir uzandığı koltuğun kenarına yediği şeylerin çöplerini dizmiş ve koltukta televizyon izlerken uyuyakalmıştı. Onun o halinin fotoğrafını çekip sabah ona gösterdiğimdeyse kahkahayı bastı! Ağlanacak halimize gülüyoruz şu sıralar. Bir de onu ifşa edersem benimle ömür boyu konuşmayacakmış. Tehditte ediliyorum yaniiiii L

Nehir’in öğretmeni aradı beni geçen gün. Nehir’in sınıfta da dağınık olduğundan bahsetti. Kitaplarını sıklıkla kaybediyor, dolabını çok dağınık bırakıyormuş. Ne kadar uyarsa da öğretmeni, bir düzelme yaşanmıyormuş. E tabi benim de canım çok sıkıldı bu telefon konuşmasına. Kara kara düşünmeye başladım Nehir’i nasıl daha düzenli olmaya alıştırabilirim diye ve bir fikir geldi aklıma.

O okuldayken odasını onun sevdiği posterlerle ışıklarla süsledim. Sevimli peluşlar aldım ve onun okuldan gelmesini bekledim. Odasını gördüğünde çok sevindi gözleri ışıldadı. Ben de ona odasını artık toplu tutması gerektiğini, toplu olmaya çalışırsa hep böyle ışıl ışıl bir odaya sahip olacağını söyledim. Birkaç gün geçti gerçekten dağınık olmamaya dikkat etti fakat bir hafta sonra yine dağınıklıklar başladı.

Ergenliğin getirdiği bir asilik de var tabii. Çok üstüne gitmek istemiyorum ama bu dağınıklığına da çözüm bulmak istiyorum. Çaresiz kaldım açıkçası. Biraz sonra odasına gidip dağ şeklini almış çamaşırlarını ayıklayacağım. Sonra da Nehir’in yine dalgınlık ve dağınıklık anında mutfak dolabına koyacağı kaşığı yanlışlıkla buzluğa koyması sebebiyle buzluğa yapışan demir kaşığı çıkartmaya çalışacağım. Bu tür dağınıklıklara artık kızamıyorum aksine çok gülüyorum. Ah dalgın Nehir! Benim de kafamı karıştırıyor artık, odasına girdiğimde en son, gardırobunu açmıştım ve kafama içine sıkıştırdığı kitaplar düşmüştü. Küçük bir sersemlikten sonra artık dolapları açmadan önce gardımı alıyorum!

Bugünlerde hayatımız çok renkli değil mi?

 

Sevgiler

idilob

15 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!