Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Daha Enerjik Bir Gün İçin Her Sabah Yapmanız Gereken 5 Şey

Daha Enerjik Bir Gün İçin Her Sabah Yapmanız Gereken 5 Şey

Hepimiz gün içinde birçok şey ile meşgul oluyoruz. Tüm işlerimizi verimli ve mutlu bir şekilde yapabilmek için enerjiye ihtiyacımız var. Peki bu enerjiyi ve motivasyonu nereden bulacağız? İşte bu yazımızda her sabah kendinizi yeni bir güne nasıl hazırlamanız gerektiğini anlatacağız.

Gün Işığını Teninizde Hissedin!

Sabah uyandınız, yatağınız sıcacık, asla sıcak yatağınızı bırakıp, kalkmaya gönlünüz yok. Eğer uyandığınızda yataktan fırlamazsanız, yatak keyfiniz uzadıkça uzayacak. Bu nedenle gözlerinizi açtığınızda hemen yataktan fırlayın! Eğer kalkar kalkmaz yatağınızı toplarsanız, psikolojik olarak artık uyandığınızı kabullenirsiniz. Bu nedenle yatağınızı toplamayı ertelemeyin. Ardından güneşliğinizi çekin ve odanızın gün ışığı ile dolmasına izin verin. Hatta bir de pencereyi açıp taze havayı ciğerlerinize çekin! Emin olun bugün çok güzel bir gün olacak!

Müzik Olmadan Asla!

Müziğin gücünü asla yadırgayamayız. Ruhumuzu sık sık müzikle beslememiz gerekiyor. Hepimizin içini kıpır kıpır yapan şarkılar elbet vardır. Güne enerjik başlamak için en sevdiğiniz şarkıyı yüksek sesle dinleyebilirsiniz. Bir yandan odanızı toplayıp, üstünüzü giyip, makyaj yaparken bir yandan da kendinizi müziğin ritmine bırakıp inceden dans edebilirsiniz. Moralinizin yükseleceğine eminiz!

Su İçmeyi İhmal Etmeyin!

Sabah uyandığınızda bir bardak su içmek, günün başka bir vaktinde su içmekten daha çok fayda sağlar. Yeni uyanmış vücut, içilen su ile toksinlerden ve atıklardan daha kolay arınır. Metabolizmayı hızlandırır, sindirim sistemini geliştirir ve fiziksel performansınızı arttırır. Enerjik kalabilmek için vücudun nemini koruması gerekir. Bu nedenle her sabah uyanınca bir bardak su içmeyi ihmal etmiyoruz!

Biraz da Hareket!

Güne nasıl başlarsak gün öyle devam eder. Sabahları biraz hareket etmek hem kaslarınızı hem de zihninizi açar. Hareketten kastımız; kısa bir yürüyüş ya da koşu olabilir, yahut evde yapacağınız kısa egzersiz seti de olabilir.

Kendinizin Farkına Varın!

Ve son olarak aynaya bakın! Kim olduğunuzu ve kim olmak istediğinizi, olmak istediğiniz kişiye ne kadar yaklaştığınızı düşünün. Kendinizin farkında varın ve kendinizi kabullenin, kendinizi sevin. Her sabah aynaya bakıp “Evet ya, seviyorum ben kendimi!” deyip gülümsemeyi unutmayın!

sevgiler!

idilob

 

9 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!