Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Değişik Bir Anneler Günü Kutlaması Oldu Benim ki!

Değişik Bir Anneler Günü Kutlaması Oldu Benim ki!

Eveeeeetttt!!! Anneler günü de geldi çattı! Herkeste bir telaş, bir telaş… Eyvahhhh annemize ne hediye alacağız? Mağazalarda ne kampanyalar, ne indirimler.  Anneler ise hediyenin geleceğinden emin, istemem yan cebime koy  modunda 🙂  Amaaaaaannn ne hediyesi, ne gerek vardı şimdi. Siz aklı başında çocuklar olun, ödevlerinizi yapın vs. vs… bana bir öpücük yeter filan, falan…

Ne yalan söyleyeyim ben de olayın tamamen ticari olarak ele alındığını düşünüyorum. Hele annesine mutfak eşyası, dekoratif ev eşyası filan hediye edenlere de gıcığım… Nehirciğimmmm mesaj alındı mı annecim? 🙂 haahaaa..

Kadınlar bu dünyada çok yol kat etti. Erkeklerinse yerlerinde saydığını düşünüyorum. Özellikle kadınların iş hayatına da atılmasıyla, çocukta yaparım, kariyerde devri başladı. Hem işi, hem evi hem de çocukları çekip çevirme işlemi tamamlandı.  Hatta kadınlar işi abartıp, erkeklerin ayağındaki pantolonları bile çaldılar. Kendi görevleri yanı sıra erkeklerin tüm görevlerini de üstlenmeye başladılar. Yeni duruma göre düzenler kuruldu. Erkekler mi???? Onlar hep aynı yerdeler…Beylerrrrr, kadınlar tuttu yolu gidiyor, siz de biraz hareketlenseniz diyorum… O yüksek egonuzdan kurtulsanız,  biraz kendinizi geliştirseniz.

Kadınlar neden mi bu kadar gelişip, ilerliyor çünkü onlar yaratıcı da onun için. İnsan anne olduktan sonra yani içinde bir canlı büyütüp, canından can verdiğinde onu durdurabilecek bir supermen var mı ben bilmiyorum… Gerçekten de çocuklarımız için, çocuklarımıza zarar gelmemesi için yapamayacağımız şey yok. Belki bu kadar gelişmemizde çocuklarımıza daha iyi gelecek ve ortamlar yaratabilmek için durmadan düşünüp, yarattığımız içindir. Düşünsenize bir iş yerinde  çalışmasa da evde örgü örüyor yaratıyor, dikiş dikiyor yaratıyor, yemek yapıyor yaratıyor, yaratıyor da yaratıyor, durdurulamıyor…..  Tüm dünya aslında kadına göre şekilleniyor. Kadınlar çalışmaya başladı diye kreşler açılıyor, temizlik sektörü gelişiyor, akıllı ev aletleri ortaya çıkıyor,  bulaşık makineleri, çamaşır makineleri vs. vs..

Neyse yine anneler gününe gelecek olursak, bizim evde çifte kutlama oluyor çünkü genelde Nehir’in doğum günü ve anneler günü bir birine çok yakın oluyor. Hatta geçen sene tam da aynı gündü. Gerçi Nehir anneler gününü, doğum gününün önüne geçirmemekte çok kararlı davrandı ama neyse 🙂

Ben;  evde, işte dünyanın her yerinde, nerede olursa olsun hiç durmadan çalışan tüm annelerin anneler gününü kutluyorum. Çok klişe olacak ama bir gün değil her gün anne olduğumuz için şükürler olsun!!! Veee bir kutlamada iş hayatında bazı sektörler var ki (benim çalıştığım turizm sektörü gibi 🙁 ) Bayram, seyran, özel gün, cumartesi, pazar tanımıyor… İş yerinde çalışan tüm annelerin de anneler günü kutlu olsun. Size her gün anneler günü olsun!!! Çocuğunuzla çok vakit geçiremediğiniz için lütfen üzülmeyin. Şunu unutmayın.. Çok zaman geçirmek değil, önemli olan kaliteli zaman geçirebilmek.

Sevgiler,

Tam kadro; idilob, Nehir ve Selina……..

not: değişik bir kutlama mesajı oldu benim ki, içimden geldiği gibi, kalemimden aktığı gibi…. Pek romantik ve duygusal değil ama samimi ve içten, aynı ben gibi …..

12 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!