Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Evimizin Yeni Mucizesi: Çakra

Evimizin Yeni Mucizesi: Çakra

Evi yuva yapan şey duvarları mıdır?

Yoksa sürekli değişen, yerine yenisi gelen eşyaları mı?

Aslında eve yaşam üfleyen şey, içinde yaşayanlardır. Çakra hayatımıza girdikten sonra buna bir kez daha ikna oldum. Evcil hayvan bakımının ev yaşamına disiplin getireceğini tahmin ediyordum. Fakat bu mucizevi değişim hepimize beklenmedik şekilde iyi geldi. Günü Çakra ile açıyoruz ve yine onun neşeli hâlleriyle kapatıyoruz.

Sadece bu kadar mı?

Çakra sayesinde günün ilk ışıklarını hızlıca selamlıyoruz. Giysiler çekmeceye yerleştiriliyor, ortalıkta hiçbir şey bırakmama alışkanlığı evin köşelerine siniyor. Sürekli bir temiz ve düzenli olma tempomuz mevcut. İşin tuhaf tarafı bu tempo hepimize iyi geliyor. Ayakkabıları ayakkabılığa kaldırırken Çakra’nın muzip bakışlarıyla karşılaşıp nefis bir gülücük patlatıyoruz.

Nehir için durum daha da etkileyici…

Çakra onun en yakın arkadaşı artık. Nehir, Çakra’yı eğitmek için çaba harcarken kendisini de yetiştirdiğinin farkında değil. Çakra’ya bir şeyler öğretmek için harcadığı efor insanın derinlerine işliyor. İkilinin bu hâllerini izlemek ise en iddialı filmlerden bile daha fazla keyif veriyor.

Tabii her şey gül bahçesi değil. Çakra inadıyla nam salmış bir türün mensubu. Durum böyle olunca, onu girmek için epey çabaladığı buzdolabı ve bulaşık makinesinin etrafından uzaklaştırmak zaman alıyor. Adeta “İnadım inat kulaklarım iki kanat” diyerek bildiğini okuyor. Mutfağı topladığım anlarda ayağımın dibinde sarmaşık gibi dolanıyor. Aynı şeyi anneme de yapınca işler birazcık karışıyor.

Yine de Çakra’nın varlığı bize yepyeni bir yaşam anlayışı kazandırdı. Sevimli, masum ve dinamik bir köpek o. Bizimle içsel bir uyum yakaladığı gözlerinden okunuyor. En önemlisi de her gün işten eve döndüğümüzde bizi kapıda görüp çılgınlar gibi sevinen birisi var. Bu coşkulu ruh hâli onu işteyken bile özlememize neden oluyor.

Evcil hayvan bakımı ev yaşamına yeni bir soluk getiriyor. Düzen, tertip, disiplin ve çok daha fazlası… Çakra kendine bir yaşam alanı açmaya çalışırken, bizim yaşamımızı da bol bol renklendiriyor. Bu kadar keyifli bir deneyim olacağını hayal bile edemezdik. Zorlukları da bahsettiğim gibi… Ama Nehir ve Çakra’nın dünya gündeminden uzak kendine dönük hâllerini izlemeye doyamıyoruz.

Onlar eğlenirken her şey mümkünmüş gibi geliyor.

Onların dostluğu güçlenirken dünya daha güzel bir yermiş gibi geliyor…

Sevgiler.

3 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!