Filozof Nehir Başara :)

derin, felsefi çocuklar

Filozof Nehir Başara

Merhaba,

Yeni çağın çocukları bizim tahminimizin çok ötesinde derinler.  Bazen öyle felsefi laflar ediyorlar ki ağzımız bir karış açık kalıyor. Hani son dönemde sanal dünyada karşımıza çokça çıkan ağır anlamlı sözlerin benzerlerini, kendi içlerinden geldiği şekilde, tam da yerli yerinde patlatıveriyorlar.

Dün Nehir bir kere daha beni kendisine hayran bıraktı. Peeesss!!! Şimdi babası ile arasında geçen konuşmaları size aynen aktarıyorum;

Murat’ın ses tonu zaten oldukça gür. Ehh bir de biraz heyecanlanınca iyice yüksek çıkıyor. Dün Nehir okulda deneme sınavı oldu. Sosyal dersinden 3 yanlışı çıktığı için Murat Nehir’e biraz öğütler vermiş. Neyse, yatarken baba – kız arasında geçen konuşmalar;

Nehir: Babacığım, hani sen bana bugün bağırdın yaaa

Murat: Hayır kızım ben sana bağırmadım sadece öğüt vermeye çalıştım.

Nehir: BELKİ SEN BAĞIRMADIN AMA SÖZCÜKLERİN BAĞIRDI VE KIZGINDI!!!

Aaaaaaaaayyyyy pesss! İçeride konuşmaları dinleyen ve ağzı bir karış açık kalan ben… Sözcükler bağırmışşşş…… Filozof Nehir Başara!

Umarım bu derin felsefi idraka sahip çocuklarımız yaşam gayesi içinde savrulup, gitmeden kıymetleri bilinerek, değerleri anlaşılarak eğitilip, hayat içinde hak ettikleri yerlere gelsinler.

sevgiler

idilob

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.