Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Haftanın Kitap Önerisi – Ben Aslında Tatlıyım

Bu kitap, sanırım Haftanın Kitap Önerisinde paylaşırken, bana  en az kendi çocuk kitabım Selina’nın Okul Macerasını paylaştığımda kine benzer bir heyecan yaşatan ilk kitap oldu.

Genç nesilde umut olduğunu hep biliyorum ama bu kadar duyarlı bu kadar farkında olmaları beni her zaman heyecanlandırıyor.

Sevgili Defne Yığcı’nın kanser teşhisi konulan en yakın arkadaşı Yağmur için çıkardığı bu kitap sanırım hepimizin ufkunu da açacak. Unsuz ve şekersiz de tatlı yenebileceğini öğreneceğiz. Öyle ki içinde portakallı browni’den tutun da, limonlu cheescake’e neler yok neler. Ben kitabı hemen aldım.  Hafta sonu Nehir le içinden seçip birer birer yapmak için sabırsızlanıyorum.

ben-aslında-tatlıyım1 Haftanın Kitap Önerisi - Ben Aslında Tatlıyım
dostluk, farkındalık, bir birimize öğrettiklerimiz, sağlıklı beslenme

İşte bunlar da tanıtım bülteninden;

“Bu kitabın dünyayı değiştirmeyeceğinin farkındayım ama bir kişi bile şekersiz ve unsuz yapılmış nefis tatlılarla mutlu olabileceğine inanırsa amacıma ulaşmış olacağım.” Kanser teşhisi konulan en yakın arkadaşı, kanserli hücreleri beslediği bilinen şekerli tatlıları yemeye devam ettiğinde, Defne Yığcı bir şey yapmak istedi ve ona şekersiz ve unsuz tatlılarla hem mutlu hem de sağlıklı olabileceğini göstermek için bu kitabı hazırladı.

Kolaylıklahazırlanabilen, birbirindenlezzetli bu tarifler, sağlıklıbeslenmekisteyenherkesiçin! “Şekerin bunca zararını bu yaştafarkedip, tatlıyemedenduramayanyaşıtlarına alternative biryolgösteriyor. Duyarlı ve başarılıbirçalışma…” Dr. ŞirinSEÇKİN, ÇocukSağlığı ve HastalıklarıUzmanı

“Bu kitabın sunduğu unsuz, şekersiz alternatifleri okuyanların mutfak hobilerini geliştirirken sağlıklı beslenme yolculuğunda önemli bir adım atacağına inanıyorum…” Dr. Sinan AKKURT

(Tanıtım Bülteninden)

Unsuz, şekersiz, tatlı bir arkadaşlık

GÜZEL şeyler de oluyor hayatta. Minik detaylarda, iki kişi arasında, baharın gelişiyle güzel şeyler olabiliyor neyse ki.

Habere göre Üsküdar Amerikan Lisesi’nde okuyan 17 yaşındaki Defne Yığcı’nın en yakın arkadaşı Yağmur Özmen’e kanser teşhisi konuldu. Teşhise rağmen Yağmur, kanser hücrelerini beslediği bilinen şekerli tatlıları yemeye devam edince Defne, arkadaşı için bir şey yapması gerektiğini düşündü.

İlginizi Çekebilir:  Haftanın Kitap Önerisi - Sadako

Ona, unsuz ve şekersiz tatlılarla hem mutlu hem de sağlıklı olunabileceğini göstermek için, sürpriz bir kitap hazırlama kararı aldı. Frambuazlı cheesecake’ten limonlu tarta, portakallı browni’den balkabaklı muffin’e kadar birbirinden lezzetli tatlıların tariflerini, hiç un ve şeker kullanmadan annesiyle birlikte yaptı. Ve bu yaptıklarının fotoğrafını çekti.

Damla Çeliktaban 19 Nisan 2017 Habertürk köşe yazısından alıntıdır.

Sevgiler,

idilob

Okuduğunuz yazı içerisinde hatalı yada yanlış bir kısım olduğunu düşünüyorsanız fare imleciniz yardımı ilgili kısmı seçili hale getirip Ctrl+Enter tuşlarına basarak bana gönderebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: