Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Haftanın Kitap Önerisi – Gülümse

Haftanın Kitap Önerisi – Gülümse

Kitabı Nehir’e dün aldım ve sanırım yarım saatte okuyup, bitirdi. Serinin devamını da okumayı çok istediğini söyledi. Benim suratıma  tabii aynı kitabın kapağındaki gibi koca bir gülücük yayıldı. Kitap okumasını, kitapları beğenmesini çok ama çok seviyorum. Mutlu oluyorum. Zaten kitabı okumak çok kolay çünkü fotoroman şeklinde.

smile - Haftanın Kitap Önerisi - Gülümse
harika bir kitap … Biz çok sevdik, size de öneriyoruz.

Ama benim en çok ilgimi çeken kitabın kahramanının 6. sınıfa gitmesi ve dişlerinin telli olmasıydı 🙂 Aynı benim Nehir’im gibi…

Evet şimdi de bakalım kitabın tanıtım bülteni ne diyormuşşşşş;
Altıncı sınıfa giden Anna’nın hayatı diş teli takması gerektiğini öğrendiği gün kararmaya başladı. Ergenliğin bedeninde ve ruhunda kopardığı fırtınalar yetmezmiş gibi, ağzında sevimsiz bir metal yığınıyla yaşamak katlanılacak iş değil. Üstelik daha yeni yeni belirmeye başlayan sivilceleriyle barışması da pek mümkün görünmüyor. Evet, bu aralar hayat Anna’ya hiç adil davranmıyor!

Oysaki onun tek istediği normal bir altıncı sınıf öğrencisi olmak. Tabii, çirkin diş telleri, acılı ameliyatlar, aynaya her baktığında karşısına çıkan korkunç görüntü bir türlü peşini bırakmıyor. Üstüne üstlük yaşadığı kentte gerçekleşen sarsıcı deprem, erkekler konusunda yaşadığı kafa karışıklıkları ve pek de arkadaş canlısı olmayan popüler kız grubu Anna’yı büyümenin güzel bir şey olmadığıyla ilgili ikna etmek üzere. Ta ki… Anna kendisini keşfetmeye karar verene kadar!

Amerikalı çizgi roman sanatçısı Raina Telgemeier’ın kendi hayatından yola çıkarak yazıp çizdiği Gülümse, zorluklarla mücadele eden bir genç kızın hikâyesinden yola çıkıyor; benliğimizi keşfetmenin mutlulukla kesin bir ilişkisi olduğuna göz kırpıyor, her yaştan okuru sıcacık ve tabii ki gülümseten harika bir çizgi romanın sayfalarına davet ediyor.

Keyifli okumalar!

sevgiler

idilob

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!