Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Haftanın Kitap Önerisi – Sadako

Merhaba,

Haftaya ve yıla!!! bir kitap önerisi ile başlamak istedim. Kitabımızın ismi ” Sadako”. Çok etkileyici bir kitap. 10 yaş ve üzeri çocuklara önereceğim ama sizler de mutlaka okumalısınız.

Biraz gözlerinizi dolduracak ve içinize işleyecek bir kitap. Barış ve umut ana konusu diyebiliriz. Gerçek bir hayat hikayesinden kaleme alınmış. Hikaye Hiroşima’da geçiyor. Umutları ve hayalleri olan 11 yaşında,  iyi bir atlet olabilecekken bomba hastalığı denilen lösemiye yakalanan Sadako’nun hikayesi. İnanışa göre hasta bir kişi kağıttan 1000 tane turna kuşunu origami yöntemi ile katlayabilirse iyileşebilirmiş…

TURNA KUSU - Haftanın Kitap Önerisi - Sadako
Sadako Sasaki’nin gerçek yaşam hikayesi

Şimdi Nehir’in okulunda bir proje başlatıldı. 1000 tane turna kuşunu katlayarak, Japonya’ya gönderecekler. Her yıl yapılan barış kutlamalarında dünyanın dört bir köşesinden gelen turna kuşları barışın sembolü olarak sergileniyormuş. Kelebek etkisi! Belki bizim de barış için çorbada bir tuzumuz olur.

Bu arada bloga hala abone olmayan tüm sosyal medya takipçilerini kaydol tuşuna basarak, abone olmaya bekliyorum. Ve tabii kitabı okuduktan sonra, lütfen yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

Sevgiler

idilob

 

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!