Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Haftanın Kitap Önerisi – Tek Çocuk Olmakla Nasıl Baş Etsem?

Bence 9 yaş ve üzeri için uygun bir seri. Geçen hafta aynı yazarın “Genç Kız Olmakla Nasıl Baş Etsem” isimli kitabını paylaşmıştım. Nehir, kitabı o kadar çok beğendi ki iki kere okudu. Kendisine bir çok konuda yardımcı olduğunu söyledi. Bunun üzerine ben de yazarın başka kitaplarına da bakmaya karar verdim. İki kitabı daha var. Birisi bu haftanın önerisi ” Tek Çocuk Olmakla Nasıl Baş Etsem” diğeri de “Başarısızlıkla Nasıl Baş Etsem” Nehir şu anda kendisini başarısız hissetmiyormuş 🙂 Dolayısıyla biz diğer kitaptan başladık…

İnsanın mutlaka bu hayatta bir kardeşi olmalı mı? Ablam olmasaydı ben ne yapardım? Bazen bir arkadaş kardeşten çok öte  olabilir mi? Tek olduğu için çok mu ilgi görüyor? Yeterince paylaşmayı biliyor mu? Anne, baba olmayı tattık, yeter dedik. Acaba bencillik mi ettik? vs. vs…. Hayat şartları, doğumda yaşanılan zorluklar vb. mecburen tek çocuğumuz oldu.

Şu  da var ki Nehir de ASLA!!! bir kardeş istemedi. ama olsaydı eminim harika bir abla olurdu. Şimdi bu kitabı okuyoruz ve aslına bakarsanız tek çocuk olmaktan da aşırı derecede mutluyuz. Tek çocuğu olan tüm ailelere ve 9 yaş üzeri çocuklara da öneriyoruz.

sevgiler

Tek Çocuk Olmakla Nasıl Baş Etsem?

Tek çocuk olmak çok mu zor?

Kardeşin yok, ailen senden çok şey bekliyor ve sana şımarık denmesinden bıktın…

Tek çocuk olmanın zor olduğunu düşünüyorsun.

Kendini daha iyi hissetmeni sağlayacak ipuçları bu kitapta.

Haydi bakalım, oyun sırası sende!

2 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!