Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Hangi Evcil Hayvanı Almalıyız?

baset hound 600x381 - Hangi Evcil Hayvanı Almalıyız?

Hangi Evcil Hayvanı Almalıyız?

Bugünlerde hayvanlarla iç içeyiz… Hem de her türlü hayvanla! Yalnızca evcil olanlarla değil yaniii…

Nehir’in son zamanlarda evde yalnızlık çektiğini düşünüyorum. Tek çocuk olduğu için ve yakınlarda  pek yaşıtı çocuk olmadığı için sıkılıyor. Ben de ona arkadaşlık etmesi için evcil hayvan sahiplenmeyi düşünüyorum. Hayvanlarla olan maceramız da burada başlıyor tabii!

İlk olarak birkaç adet rengarenk balık almayı düşündüm. Hem Nehir besler, suyunu değiştirmeye yardım eder hem de ilgisini çeker diye. Fakat süs balıklarının çok çabuk öldüğünü gördük.  Balıklar kısa sürede ölünce Nehir daha çok üzüldü ve göz yaşları içinde balık sevdamızdan vazgeçtik.

Ardından kedi sahiplenme fikri geldi aklıma ama aklıma gelmesiyle saçlarım diken diken oldu hemen! Ben çok korkuyorum kedilerden. Daha çok küçükken, çöpleri dökmek benim işimdi  ve  çöpten üstüme kaç kere kedi fırladı hatırlamıyorum. Şimdi bile çöp dökmeden önce yarım kilometre öteden çöp kutusuna taş atmaya, pist pist diye bağırmaya başlıyorum. Zaten pek normal olduğumu düşünmeyen komşularım kim bilir beni öyle görünce ne düşünüyorlardır. 🙂 O yaştan beri korkuyorum kedilerden. Ara sıra apartmana  giren kediler de üstüme atlıyor, korkum ikiye katlanıyor. Dış mekanda yemek yerken görün siz bir de beni, kediden kaçayım derken masa devirmişliğim vardır. O nedenle kedi sahiplenme seçeneğini de elemek zorunda kaldım listeden.

Sonra  bir lop tavşanı aldık. Adını da Pompiş koyduk. Aman ne tatlı ne sevimli… Bacaklarımıza yatırıyoruz seviyoruz filan…. Hem son derece şirin hem de minicikti. Bu nedenle Nehir de bayıldı bu fikre. Sevimli tavşanımızla günler güzel güzel geçiyordu ki bir gece kafesinden kaçarak evdeki tüm kabloları kemirdiğini fark edene kadar! Murat’ın hali çok komikti… Superonline a telefon etmiş. Evde wifi çalışmıyor acaba bir sorun mu var? – Karşıdaki görveli kabloyu çıkarıp, yeniden takın demişşş… Aaaaa o da ne kablonun devamı yok J)) Elinde kablonun başı telefondaki görevliye aaaaa kabloyu tavşan yemiş dediğinde adamın yüzünü görmek isterdim 🙂 Ayrıca etrafı da çok kokuttu bu arada… Çişi fena kokuyor.  Tabii tavşan maceramız da bu olaydan sonra sona erdi.

Son zamanlarda Nehir’e arkadaşlık etmesi için bir köpek sahiplenmeyi düşünüyoruz. Fakat sahipleneceğimiz köpeğin çok aktif ve egzersize ihtiyaç duymayan bir köpek olmasını istiyoruz. Nehir’in kolayca bakabileceği ve sakin bir tür istiyoruz. Bunun için özellikle basset hound türü köpeklere eğildik. Hani şu hush pupi reklamlarında olan, tembeeeellll, gözleri hep ağlak ve uykulu…

Nehir de köpek fikrine bayıldı! Ailede bu fikri sevmeyen tek bir kişi var o da “Anneannemiz” Şimdi onu ikna çabalarındayız. Ehh o da haklı. Siz hepiniz sabah çıkıp, akşam geliyorsunuz. Bütün gün ona bakmak bana kalacak diyor. Eeee doğru diyor… onun için tembel köpek arayışındayız J

Son günlerde Nehir’e dostluk etmesi için hayvan dostlarımızla pek bir içli dışlı oldum anlayacağınız. Umarım sahipleneceğimiz sevimli köpek dostumuz bize,  biz de ona uyum sağlarız da Nehir de bir arkadaş kazanır artık.

Yoksa evimiz Afrika savanalarını dönüşecek bu gidişle, öyle hissediyorum! Hemster, iguana, kobay fare… Nehir’in aklından geçenler. Aaaa bir de geçenlerde aklına dahiyane bir fikir geldi. – Aslında keşke bir pandamız olsa… Ne tatlılar di mi anne…

  • Yaaaa çok tatlılar çocuğum…

 

Sevgiler

28 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!