Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Kaplumbağa

Kaplumbağa

Her şeyin ışık hızında gerçekleştiği şu dünyada bir kaplumbağaya benzeyeceğim hiç aklıma gelmezdi…Son zamanlarda bu kadar tanıdık gelen bir çok davranışım meğerse kaplumbağa yavaşlığında anlayışım ve kaplumbağa bakış açısındanmış…

Uzun zamandır bu duygu durumundayım ama ne kadar derseniz katiyen net bir cevap veremem. Zaten algısal olarak zaman benim için artık yaşayıp geçtiğim bir boyut dilimi.Sayılar ve rakamlar adeta anlamını yitirmiş , sanki zamandan bir haber yaşayan kaplumbağa gibi….

Uyandığım sabahlarda tıpkı bir kaplumbağa gibi kafamı havalara kaldırıp acaba bugün hava nasıl diye bakınıp ona göre tedbir almamı bile benzetir oldum nedense… Ama en çok karşıdakini anlamaya çalışırken bakışlarımın sabitleşmesini ve karşıdakini anlayamamış olmanın umursamazlığını ,üstüne üstlük bir de hemen olay yerini ağır adımlarla sessizce terk edişimi benzetiyorum.

Her sabah arabayla hızla okula yetişmeye çalışırken beynimin halâ daha evde uykuda kalması işlek bir caddeden geçmeye çalışan bir kaplumbağa hissini uyandırıyor benliğimde…. Daha bugün yataktan kalmak istemedim mesela! Sırtımda gezdirdiğim evim gibi yorganım hep üstümde olsun korusun beni tüm bu dünya telaşından istedim…Uzun uzun uyuyup ,uyandığımda ruhumda açsın şu güneşin ışıkları kabuklarıma kadar iliklerime kadar ısıtsın beni istedim…

Sevindiğim bir tarafı da var aslında bu benzerliğin.Artık yağan yağmurlarda kabuğunun içine çekilen kaplumbağa nasıl ıslanmıyorsa ben de yüreğimden akan gözyaşlarımla ruhumu ıslanmaktan koruyorum içimdeki kabuğuma çekilerek. Olduğum yerde ve zamanda kalıp rüyaya dalıyorum çocukluğumda…. Uyanmak istemediğim sabahın sofrasını kaldırırken annemin çeyizinden kalma bir çay kaşığı geliyor elime! Ucu çay ıslaklığında şekere bulanmış….Suya tutuyorum ve yıkıyorum tüm sıkıntılarımı ardından bir bardak daha şekersiz çay içiyorum hatıraların hatrına gözleri kapalı sessiz kabuğumda…..

Kabuğunuzdan mutlulukla çıkmanız dileğimle

İlginizi Çekebilir:  Bugün Keyif zamanı

 

Nur Üçgün

Okuduğunuz yazı içerisinde hatalı yada yanlış bir kısım olduğunu düşünüyorsanız fare imleciniz yardımı ilgili kısmı seçili hale getirip Ctrl+Enter tuşlarına basarak bana gönderebilirsiniz.

Etiketler:
16 Comments

Bir Cevap Yazın

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: