Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Kendime İtiraflar

KENDİME İTİRAFLAR

Sosyal Medyadan ayrılma kararı alalı uzun bir zaman oldu.Bu zaman zarfında kendimde fark ettiğim onca duygu ve düşünce de yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı ve kendime itiraflar geldi…

Geçen gün telefonumun galeri bölümünde fotoğraflarımı incelerken son zamanlarda hiç fotoğraf çekmediğimin farkına vardım.Bireysel fotoğraflarımın dışında çiçek,böcek,bulut,yağmur,ışık,yaprak,deniz,dağ ne görsem o an ki duygumu hemen ölümsüzleştirip altına içimi yansıtan birkaç cümle yazardım ve inanılmaz bir mutlulukla paylaşırdım.Sanki;o mutluluğu gören herkese bulaşacağına inanarak adeta kalbimi açardım.

Artık fotoğraf çekmek ve dolayısıyla ilham dolu sözler söylemek ve yazmak konusunda özel bir heves duymuyormuşum gibi  hissediyorum.Aynı kareleri görüp anlamlı sözler paylaşmayacaksam eğer bu anı ve duyguyu da kalıcı hale getirmenin bir anlamı yok diye düşünüyorum belki de!

Bu konu hakkında baya bir düşündüm.İnsan paylaşmayı neden bırakır diye ve şu sonuca vardım.

Paylaştıktan sonraki geri dönüşleri merak etmenin ötesinde paylaşılan kişilerin ne hissettiğini önemsemek belki de durdurdu beni dedim kendi kendime itiraf edercesine…

Hissedilenlerin benim için çok mu önemli olduğunu dürüst bir şekilde kendime sordum fakat beni ruhen tatmin edecek kadar güçlü bir cevap bulamadım kalbimde.

Paylaşmanın beklentisiz ve karşılıksız olması gerçekliğini hayatımın her alanında uygulamaya gayret ederken ,bir fotoğraf yada içtenlikle söylenmiş birkaç sözün, 3.şahısların düşüncesini kendi yaşam coşkusuna gölge ettiriyorsa insan gerçekten ne önemi var ki paylaşmanın,yazmanın,görmenin ve söylemenin? Kime ,neye hizmet ediyor kalbim?Dipsiz kuyu gibi onaylanma ve beğenilme arzusuna mı yoksa o iflah olmaz karşılıksız paylaşma güdüsüne mi?Henüz bunun kararını net bir şekilde veremedim ne yazık ki!

Dağıttığım sosyal medya bulutunun ardındaki duygularım , sözlerim, içimden geçen sessiz düşünceler sadece ‘’ben’’im kendime hatırlatmamdır.

Kalbim için ,eleştirilere ve övgülere kulak asmadığı,arkasına bakmadan sadece içindekileri paylaşan bilge bir yaşam diliyorum.

Sevgiyle,

 

Nur Üçgün

 

 

5 Comments
  1. Avatar
  2. Avatar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!