Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Kitap Önerisi – Her Şeyin Başı Merkür

her şeyin başı merkür 2 300x169 - Kitap Önerisi - Her Şeyin Başı Merkür
Son dönemlerde okuduğum en eğlenceli kitaplardan biri. Biraz neşe arayan herkese tavsiye ediyorum.

Kitap Önerisi – Her Şeyin Başı Merkür

Her Şeyin Başı Merkür son dönemde okuduğum en eğlenceli kitap oldu. Okurken baya kahkahalar atıyorum. Çok eğleniyorum, çok gülüyorum. Özellikle de akşam yatmadan önce okuyorum ki sabah da aynı mutluluk ve neşe içerisinde uyanayım diye.

Eğer siz de benim gibi ağır kitaplar okumaya bir süre ara verip, tüm okuduğunuz bu derin konuları sindirmek için kısa bir mola dönemindeyseniz işte bu arada okumanız için  tam size göre bir kitap önerim var. “Her Şeyin Başı Merkür”

Gazetecilik okuyup hem de okulu ikincilikle bitirip bir Orta Doğu muhabiri olmayı hayal ederken gazetenin ekinde Astroloji sayfası yazmaya başlayan hazır cevap Elif Akay’ın maceraları.

Kitabın yazarı Ayşe Balıbey Tanıl. Konyaaltı Kitap Fuarında epey bakındım belki imza günü filan yapar da tanışabilirim diye ama maalesef olmadı. Mizah gücü böyle yüksek, hayatı bu kadar oyun haline getirmiş böyle neşeli ama çalışkan ve aklı da başında bir arkadaşım olmasını çok isterdim doğrusu.

Bu arada kitabı bana tanıtan sevgili Blogger arkadaşım Esra’ya namı diğer www.masalzehra.com ‘ a da çok teşekkür ederim. Şu iç sıkan ülke gündemine rağmen içimi açmayı başardın. Ne kadar teşekkür etsem az.

Kitabın tanıtım bülteni:

“Çilemse çekerim, kaderimse gülerim” Merhaba! Söğütlüçeşme metrobüs durağından Elif Akay ben. Çiçeği burnunda bir gazete çalışanıyım. Ofiste sandalye yerine tabure, bilgisayar yerine hesap makinesi verdiler elime, o derece seviliyorum. Kurumsal bir beyaz yakalı gibi giyinmeyi asla beceremiyorum, belden sıkmalı balon eteğim ve gülleci vücudumda azap çeken karpuz kollu gömleğimle tam bir patatese benziyorum. Ama olsun, gazeteciyim ben. Hem de göğü delen plazaların birinde! Çalışma arkadaşlarımın en sevdiği atasözü: Kahve içmeden ayılamıyorum! Neden? Çünkü kendileri Brezilya göçmeni! Kütüğünü sorsan Kars’tır, Çorum’dur; iki göbek ötede nenesi sabah namazından sonra ekmek pişiriyordur ama o kahvesiz ayılamaz! Gidip canımı dişime takıp Gazetecilik okudum, hem de okulu ikincilikle bitirdim. Prestijli bir gazetede Ortadoğu muhabiri olup haki çantamla Maliki, Talabani, Gulyabani’yle röportaj yapacağımı sanırken kendimi Astroloji köşesi yazarken buldum. Üstelik yıllarca gazetenin burç köşesini yere serip salça ekmek yemişim, ne aslanı bilirim ne kaplanı. Zalim genel yayın yönetmenim ve onun yalaka sağ kolu ise kara bahtıma kör talihime tüy dikti. Ama ben de Elif Akay’sam bu iş burada bitmez. Kimse sanmasın kendini Hint kumaşı, bir gün gelir biri vurur makası!

Arada gülmek, eğlenmek biraz kafa dağıtmak lazım değil mi? Hadi o zaman Her Şeyin Başı Merkür okumaya başlayalım.

sevgiler

idilob

16 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!