Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Nar Soymaya Üşenenler Buraya!

Yakın döneme kadar; bana börek açtırın, duvar sildirin, gümüş parlattırın, dolap içlerini nizamı düzelttirin ama ne olur nar soydurmayın derdim.

Çok sevmeme rağmen soymasına üşendiğimden ve beceremediğimden “ çarşıdan aldım bir tane eve geldim yine bir tane “ şeklinde durdurduğundan bilmeceyi bile ters köşe yaptıran ve sonunda çürümek zorunda kalan bir meyveydi evimizde. Ta ki bu soyma tekniğini öğrenene kadar.

Kaşıkla vurmayı denedim beceremedim; nar soyma aparatı aldım, daha zorlanıp kafayı yedim; suyun içinde soy dediler, nar narlıktan çıktı vs.vs.. hiçbiri elime yakışmadı, belki ben yeteneksizim bu konuda.

Üstelik çocuklarım narı çok seviyor. Bana anneliğimi sorgulatan bu meyve için ona buna “ ya bi nar soyu versene şu yavrulara “ diye yalvarır buluyordum. Pazarda, markette nara yönelseler, “ boş verin mandalina alalım, bak elmalar ne güzel! ” filan der olmuştum.

Sonunda can bir dost bu tekniği öğretti. Fotoğraf çok net, açıklamaya  lüzum olduğunu sanmıyorum. Keskin uçlu bir meyve bıçağı ile bu işi rahatlıkla halledebilirsiniz.

Belki benim gibi birilerinin daha işine yarar diye sizinle paylaşıyorum bugün.

sevgiler

özgünce lezzetler

nar soymak keyif oldu
nar soymak artık kolay

ama lütfen narı soyduktan sonra sevdiklerinizle paylaşın, bu yavrucak gibi sevdiklerinizi meletmeyin… 🙂

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!