Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

SIFIR

SIFIR

Saatin sesi çok sinir bozucuydu.Konsantre olamıyordum.Sınavın bitmesine yirmi dakika kalmıştı fakat ben kağıdıma ,kağıdım bana bakıyordu.Konuları biliyordum ama dedim ya yapamıyordum.

Bir kaç saniyeliğine gözlerimi kapattım.Soğuk ,karlı bir yerdeydim.Burası bedenimi soğutacak kadar soğuk fakat ruhumu temizleyecek kadar saf bir yerdi.Bir kaç adım attım.Bu sefer de çiçekli bir bahçedeydim.Çiçeklerin dikenleri elimi kanatacak kadar sivri fakat kişiliğime ayak uyduracak kadar da renkliydi.Bir kaç adım daha attım ve karşıma yorgun ve yaşlı bir çınar ağacı çıktı.Yaprakları yeni mevsime hazırlanmak için dökülmeye çoktan beridir hazırdı.Gövdesi çok uzun yoldan gelmiş olmalıydı.Yeni yapraklara yer hazırlıyor gibi görünmesine rağmen yorgun bedeni ve solgun yapraklarıyla sonsuza dek orada kalmaya razı gibiydi sanki.

Artık yolun sonuna gelmiştim. Son birkaç adım daha attım ve başımı kaldırıp gökyüzüne baktım.Güneş tam da oradaydı.Etrafı yakacak kadar sıcak ama gönülleri,fikirleri aydınlatacak kadar da parlaktı.

Bir ses ile aniden irkildim.Öğretmenim,karşımda dikilmiş sınav kağıdımı almaya çalışıyordu.Fakat bir problem vardı.Kağıdım bomboştu.Bir an kendi kendime çok kızdım ama sonra ,-Olsun.Sıfır sonuçta sadece bir not..Sıfır..Kocaman bir sıfır!

Beni üzecek kadar boş ama bazı şeyleri anlamlandıracak kadar doluydu.Sıfırdı o sadece bir sıfır…

ELİF BERİL ÜÇGÜN
ANTALYA ÖZEL BİLFEN ORTAOKULU
7-D 13 YAŞ

4 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!