Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Şükretmek Kelebek Etkisi Yaratıyor.

Günün ilk ışıkları ya da yağmurlarıyla başlıyoruz 24 saate…

Fakat her birinde şükretmek için bir sebebimiz var: Nefes almak!

Nefes aldığımız sürece ümit var.

Şükretmek yaşamın oldukça önemli bir parçasını oluşturuyor. Sahip olduklarımıza ve hatta olacaklarımıza sevinmek, müteşekkir olmak, bizi daha dirençli kılıyor. Başımıza gelen zor günlerin ardında iyi günler olduğuna inanmamız için bir sebep doğuyor. Çünkü evet, karanlık zamanlar var. Fakat karanlık bu denli yoğunlaştıysa, gelecek güzel günler de var.

Her sabah yataktan kalkarken aklımıza ilk gelen şey şükretmek olmalı. Bunu bedenimiz ve ruhumuz için rutin bir egzersiz hâline getirmeliyiz. Küçücük bir alışkanlık yaratmanın nasıl kelebek etkisine dönüşeceğine inanamayacaksınız. Şükretmek iyi hissetmeyi, iyi hissetmek ise daha fazla olumlu gelişmeyi yaşam sınırlarınıza çekmenize olanak sağlıyor.

Her metrekaresinde huzur ve sevgi olan evimin varlığı için şükürler olsun…

Şükür egzersizlerini yaparken öncelikle sahip olduklarımıza odaklanmak gerek. Çünkü asıl içsel bilinç tam da bu noktada başlıyor. Görebildiğimiz çiçeğin renginden, duyabildiğimiz şarkının melodisine kadar her detay bizim için kıymetli. Şükretmek bizi önce onlara, sonra da kendi derinliğimize daha da yaklaştırıyor.

Bir sonraki aşama ise sahip olmayı istediklerimiz için şükretmek. Bunu yaparken de gerçekten o hayalleri avcumuzda tutuyormuşuz gibi hissedebilmek. Kapınıza gelecek bir paketin varlığından emin olursunuz değil mi? Kargo onu size en nihayetinde teslim edecektir. Başınıza gelecek güzellikler için de bu denli emin ve güven dolu olmanız zannettiğinizden daha fazla işe yarıyor. Hayata yönelen tedirginliğin yerini sevgi ve ümitle doldurmak, en yorgun nehirleri bile çağlayana dönüştürüyor.

Şükrederken olumsuz kelimeler kullanmak yerine doğru, iyi ve güzel olana yönelmek önemli. Yani hasta olmak istemiyorum cümlesi yerine sağlıklı olduğum için şükrediyorum demek çok daha faydalı. Ayrıca şükretmenin özü, birkaç gün içinde milyoner olmayı da kapsamıyor. Yaşamın her köşesinde olduğu gibi bu egzersiz de adım adım ilerliyor. Her aşamada kendinizi ve dünyayı daha çok tanıyorsunuz.

Ve günün sonunda, sahip olduklarınızın vazgeçilmez olduğunu anlıyorsunuz.

Çünkü bu yazıyı okumanızı sağlayan gözleriniz, milyonlardan daha değerli…

Sevgiler.

16 Comments
  1. Avatar
  2. Avatar
  3. Avatar
  4. Avatar
  5. Avatar
  6. Avatar
  7. Avatar
  8. Avatar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!