Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Süper Güçlere Sahip Olmanın Dayanılmaz Hafifliği

süper güçler - Süper Güçlere Sahip Olmanın Dayanılmaz Hafifliği
hepsi benim olsun bütün güçler bana gelsin:)

Süper Güçlere Sahip Olmanın Dayanılmaz Hafifliği

Bazen rutin tempomuzda bir yerlere yetişmeye çalışırken…

Bazen de yalnızca bir sinema filminden çıkarken…

Hepimiz en az bir kez “Keşke süper güçlerim olsaydı!” diye düşünmedik mi?

Hangi süper güce sahip olmak isterdiniz? Bu arzu her insanda o denli yoğun ki, kimse hangisini seçeceğini bilemiyor. Çünkü tüm süper güçler, kendi içinde fazlasıyla özel ve avantajlı. Tekrar soruyorum öyleyse… Hangi süper güce sahip olmak isterdiniz? Bu soruya kimse tek seferde net bir cevap veremiyor. Sanki o yanıtı doğru şekilde bulursak, süper güçler kapımıza bir hediye kutusu içerisinde bırakılacakmış gibi hissediyoruz.

Ben de kendime bir yanıt bulmaya çalışıyorum.

Zamanda yolculuk yapmak muhteşem bir özellik olurdu. Zaman makinesi henüz icat edilmedi. Bu süper gücün yalnızca bana ait olduğunu düşünebiliyor musunuz? Geçmişin tozlu sayfaları arasında gezinebilirdim ya da geleceğin inanılmaz teknolojilerine kolaylıkla göz atabilirdim. Işınlanmakta muhteşem olmaz mıydı? Uçaklara, vizelere, pasaportlara da ihtiyacım kalmazdı.

Belki de burnumu oynatarak eşyaları yerinden oynatabilmeyi tercih ederdim. Düşünsenize, evin temizliği saniyeler içinde biterdi! Dağınıklıklar ortadan kalkardı, çamaşırlar bir çırpıda katlanırdı. Zihin okumak da fena bir seçim değil… Ama buna çok sıcak bakamıyorum. Çünkü insanların zihnindeki karanlık odalarda gezinmek pek kolay olmazdı. Birbirimize katlanabiliyorsak, birbirimizin aklından geçenleri duyamadığımız içindir.

Hayvanlarla konuşabilmeyi kesinlikle isterdim.

Çakra dalgın gözlerle bana baktığında ne düşünüyor acaba? Benle vakit geçirirken aklından neler geçiyor? Sadece Çakra değil, hayvanlar alemine meraklı bir dalış yapmak çok keyifli olurdu. Kuşlar gökyüzünde neler hissediyor, balıklar okyanusun dibinde neler keşfediyor, arılar bu muhteşem düzeni nasıl koruyor? Sonsuza kadar sayabilirim bu örnekleri…

Bakın işte, yazının sonuna geldim ama yine de karar veremiyorum. Zamanı geri sarmak da mükemmel geliyor, uçabilmek de… Süper güçlerin hepsi karşıma dikilip bana meydan okuyor. Adeta “Beni seç, beni seç!” diye haykırıyor. Hangisini seçersek seçelim, yarın sabah evi kendimiz temizlemek zorundayız biliyorum. Pasaportlara da ihtiyacımız olacak. Çünkü süper güçler yalnızca kurgu hikayelerin dünyalarında geçerliliğini koruyacak.

Olsun, süper güçlerin hayali bile süper!

10 Comments
  1. Avatar
  2. Avatar
  3. Avatar
  4. Avatar
  5. Avatar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!