Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Bir Umut Var!

Bir umut var!

Son zamanlarda bir gün yok ki ülkemizde ohh diye rahatça bir nefes aldığımız ve her ne işle meşgul isek kaygı duymadan yaşadığımız !

Her sabah tedirgin bir şekilde kalkıp bedenimizin yatakta bulunduğu ama kalbimizin, beynimizin ve ruhumuzun bir an bile dinlenemediği şu dönemlerde gerçekten de güçlü olmamız gereken bir durum yaşıyoruz.

Sosyal medya hesaplarından içimizdeki öfkeyi ve nefreti halihazırdaki olmuş olayları da sebep göstererek bir çırpıda kusmaya, kendimizce deşarj olmaya çalışıyoruz.

Yıllar önce bir yazı okumuştum. Rahibe Teresa ile ilgili. Beni çok etkilemişti.Tüm dönemler için geçerli olan evrensel bir mesaj içeriyordu.Savaş döneminde Rahibe Teresa savaş gazilerine yardımlarıyla tüm gönüllerde taht kurmuştu ve yaşamı boyunca hep insanlığa yardım için çalıştı. Bir gün Rahibe Teresa’yı “Savaşa Hayır ” konuşması yapmak üzere bir mitinge çağırmışlar ve kendisi bunu yapamayacağını belirtmiş. Herkes nasıl olur? siz barış yanlısı değilmisiniz? diye sorduklarında cevabı muazzam olmuş.

– Siz savaşı farkında olmadan besliyor ve büyütüyorsunuz. Beni içinde “Barış” söylemleri olan toplantılara çağırın! demiş.

Uzunca bir zaman bunu düşünmüş ve olumlu düşünce kalıplarının ve sözcüklerin yaşamlarımızı hatta gelecek nesillerimizi nasıl da etkileyebildiğini hayretle karşılamıştım. Bugün kendi hesaplarımdan hiçbirinde lanet ve kınama enerjisi içeren paylaşımlarda bulunmamaya, bu sebeple dikkat ediyorum.

Yaşamın kozmik şifresini çözmüş bu bilge ruhların bizlere anlatmak istediği tam da buydu.Güneş karanlığı her zaman böler.Paylaşımlarımız sebebiyle daha da büyüyen sorunlarla baş etmek istemiyorsak içimizde beslediğimiz iyi duyguları daha fazla yaşanır hale getirmeliyiz. Gün içinde iyi olan ne varsa onun peşinden gitmeli, bir aç doyurmalı, bir çocuk sevmeli,sevindirmeli,daha çok gökyüzüne bakmalı,her gün en az bir kez sevdiğimiz birine sarılmalı ve onu çok sevdiğimizi söylemeliyiz.

İnanın ki mutluluk da üzüntü de çok hızla bulaşan ve yayılan duygular…Peki siz hangisini tercih ediyorsunuz ???

Nur Üçgün

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!