Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Bu çocuklar okulda neler yaptıklarını bize nasıl anlatacak??? offff offff..

ağzı fermuarlı çocuk 1 400x400 - Bu çocuklar okulda neler yaptıklarını bize nasıl anlatacak??? offff offff..

Merhabalar 🙂

Bugünün konusu “Bu Çocuklar Okulda Neler Yaptıklarını Bize Nasıl Anlatacaklar?

Sevgili kızım Nehir bütün gün bülbül gibi şakımasına rağmen,(hatta bazen öyle olur ki kulaklık mı taksam diye düşünürsünüz) okulda neler yaptığını, ne yediğini, ne içtiğini, arkadaşları ile öğretmenleri ile neler yaşadığını maalesef bana, babasına yada anneannesine hiç anlatmıyordu. Çoğu zaman okulda olan olayları sınıf arkadaşlarının annelerinden öğreniyordum. Bu kadar çok konuşan, anlatan bir çocuğun okulda yaşadıklarını bizimle paylaşmaması gerçekten çok sinir bozucuydu. Sizlerin de aynı durumdan muzdarip olabileceğinizi düşündüğüm için kendi adıma bulduğum çözümleri  paylaşmaya karar verdim.. Eeeeeee o kendi kendine anlatmıyorsa bizde anlattırırız değil mi??? Biz anneyiz. Ne demişler bir anne on kaplan gücündeymiş. 🙂 🙂

Öncelikle o anlatmıyorsa ben anlatırım dedim ve başladım anlatmaya. Nehirciğim biliyor musun bugün iş yerimde başıma neler geldi? Şöyle oldu, böyle oldu… Eeehh peki sen neler yaptın bakalım? Bizim ki de bir süre sonra yavaş yavaş şakımaya başladı.

İkinci olarak uyumak için odasına gittiğimizde, önce dua mızı ediyoruz sonra sırlar paylaşılmaya başlıyor.. Aşk meşk olayları mı istersiniz, burnunu karıştıran arkadaşlar mı, küfür edenler mi, futbol kolikler mi, süslüler mi, tikliler mi ahhaaa haa daha neler neler. Aynı zamanda günün stresini atabilmeniz açısından bu konuşmalar size de çok çok iyi gelecek..

Bulduğum üçüncü yöntem ise günlük tutturmak. Ama yazdıklarını okumak çok doğru mu değil mi??? Belki bu biraz tartışılabilir.Çocuğunuzun size olan güvenini sarsmamak ve yazdıklarını okuduğunuzu anlamaması için asla ve asla günlüğü okuduğunuzu belli edecek bir kelime kullanmamanız, bir imada bulunmamanız gerekiyor. Bilmiyorum aslına bakarsanız günlüğünü okuduğum için kendimi biraz suçlu hissediyorum, vicdan yapıyorum.. Siz bilirsiniz, isterseniz bunu hiç okumamış olun:)

Benden bu günlük bu kadar.

Sevgiler

İdilob

12 Comments
E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!