Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Büyüklere Kitap Önerisi – Büyüleyici Bağırsak :)

Sevgili idilob takipçileri

Bu kez kitap önerimiz siz ebeveynler için!!! İsmi “Büyüleyici Bağırsak” … İsmini duyunca siz de benim gibi gülmekten kendinizi alamadınız değil mi? ama gerçekte büyüleyici bağırsak gerçekten de çok büyüleyici!
Bağırsak, kişisel gelişim ile ilgilenenler için şu aralar oldukça önemli bir konu. Hatta Metin Hara ” Yol” isimli kitabında ikinci beynimiz diye anlatıyordu bağırsak sistemini. Bir çok tıp doktoru ise artık bağırsak sistemini ” Duygusal Beyin” olarak görüyor. Kitap benim ilgimi neden mi çekti? Sahip olduğum neredeyse tüm rahatsızlıkların; migren, depresyon, panik atak vs… hepsinin bağırsakla ilgili olduğunu okudum. Komik geliyor değil mi? Evet ben de hem gülüyorum, hem okuyorum… Kitap eğlenceli de aynı zamanda.
Bağırsaklar, bedenimizin çöplüğü olarak düşünülebilir… Eeee, kendi evinizden düşünün, çöplerinizi düzenli olarak atmazsanız neler olur? Pis kokular, hastalıklar, böcekler vs. İşte işin özü de bu!
Ben çok beğendim, size de tevsiye ederim.

Tanıtım Bültenin de yazanlar da aşağıda;

sevgiler

idilob

Tam da sırasıymış gibi; konumuz bağırsak!

Organların arasındaki çirkin ördek yavrusu; bugüne dek insanlara rahatsızlık veren yegâne konu. Fakat bu rahatsızlık verici imajın değişmesine oldukça az kaldı. Aşırı kilo, depresyon ve alerji, bağırsak florasıyla son derece bağlantılı konular. Bunu sözlere dökmek gerekirse: Vücudumuzun kendisini daha iyi hissetmesini istiyorsak, daha uzun yaşamak istiyorsak ve amacımız daha mutlu bir yaşam sürmekse bağırsağımıza iyi bakmamız ve ona dikkat etmemiz şart. Bu konuda yapılan son araştırmalar da tam olarak bunu gösteriyor. Genç bir araştırmacı olan Giulia Enders da bu kitapta mizahi bir dil eşliğinde bu organın ne kadar karmaşık ve ne kadar büyüleyici olduğunu gözler önüne seriyor. Bu organ, vücudumuza ve ruhumuza giden yolda anahtar görevi taşırken bir yandan da arka kapıdan, bambaşka bir bakış açısından olaylara bakmamızı sağlıyor.

“Oldukça eğlenceli, sürükleyici ve öğretici bir kitap!”
-Taz-
(Tanıtım Bülteninden)

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!