Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Çıtır Çıtır Felsefe 1- İyi ve Kötü

İşte hem biz anne, babalara hem de çocuklarımıza iyi gelecek, yol gösterecek muhteşem bir kitap dizisi. Nehir’e öğretmeninin yaz için önerdiği kitapların içindeydi. Görünce bayıldım. Bence serinin her bir kitabı, her evde başucunda bulunması gereken yardımcı kitap niteliğinde. Seride, adalet ve haksızlık, başarı ve başarısızlık, cesaret ve korku, oğlanlar ve kızlar, gerçekten ve yalancıktan gibi daha bir çok konu işlenmiş. Günışığı Kitaplığına da bir kez daha teşekkürler. İlk kitap, “İyi ve Kötü”

İyi nedir? Kötü nedir? Bile bile kötü bir şey yapabilir miyiz?

İyi nedir? Kötü nedir? Kötü bir şeyi, kötü olduğunu bal gibi bilsek de yapabilir miyiz? Ya da biri için iyi olan, diğer herkes için iyi midir? Peki, kafede bulduğumuz bir parayı cebimize atmak mı iyidir; kafenin sahibine vermek mi, yoksa ortaya çıkıp, “Kim para kaybetti?” diye bağırmak mı?..

Dünya çocukları bu diziyi okuyor! Brigitte Labbé’nin Paris Sorbone Üniversitesi felsefe profesörlerinden Michel Puech danışmanlığında kaleme aldığı dizi yeni kitaplarla büyüyor. Yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara yardımcı olacak temel sorularla kurgulamış kitaplardan oluşan felsefe dizisi, ülkemizde yayımlanmaya başladığı 2006 yılından bu yana büyük ilgi gördü. Okullar tarafından en çok önerilen kitaplar arasında yer alan diziyi, bugüne dek onbinlerce çocuk okudu. Her birinde farklı bir temel konunun ele alındığı, günlük yaşamda sıkça karşılaştığımız örnek olayların öyküleştirildiği kitaplar, Jacques Azam’ın karikatür tadındaki renkli resimleriyle ve özgün sayfa tasarımlarıyla hem çocuklar, hem de öğretmenler ve anne babalar tarafından sevilerek okunuyor.

Sayfa Sayısı: 40

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!