Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Çocuğumuza Onu Sevdiğimizi Hissetirmeliyiz.

Çocuğumuza Onu Sevdiğimizi Hissettirmeliyiz.

”Sevilmek, çocuğun gelişimi için gıda gibi gereklidir. Sevildiğini bilen çocuk, iyi bakılan bir çiçek gibi gelişir. Sevilmeyen çocuk, susuz bırakılan bir çiçek gibi solar.”
Çocuk sevildiğini nasıl anlar?
Çocuğun baktığı iki somut şey vardır: Bir, annem babam beni özlüyor mu? İki, annem babam benimle zaman geçirmek istiyor mu?
Akşam işten eve dönüldüğünde genellikle çocuklar anneleriyle ve babalarıyla konuşmak, oynamak, yani ilgi görmek isterler. Çocuğun ilgi beklediği o anda genellikle anne ve baba iş gününün sonunda en yorgun anlarını yaşamaktadır. Anne ve babanın, çocukla karşılaşıldığı o anla ilgili, bilincini duyarlı hale getirmesi, çocuğun sağlıklı gelişimi bakımından büyük önem taşır.

O zaman ne yapıyoruz Doğan Cüceloğlu Hocamız’ın sözünü dinliyoruz ve çocuğumuzla paylaştığımız anlarda biz de huzuru ve sevgiyi buluyoruz. Biz de bu buluşmaları görev yerine getiriyormuş yada eziyet çekiyormuş gibi değil, keyif içinde yaşıyoruz ki hem biz hem de çocuklarımız anın tadına varalım, mutlu ve sevgi dolu olalım.

Sevgiler

idilob

Okuduğunuz yazı içerisinde hatalı yada yanlış bir kısım olduğunu düşünüyorsanız fare imleciniz yardımı ilgili kısmı seçili hale getirip Ctrl+Enter tuşlarına basarak bana gönderebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Diş Sağlığı Hakkında

Bir Cevap Yazın

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: