Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Çocuğunuz Bağımsız Olsun İstiyorsanız!

çocuğunuzun ayakları yere basan bir çocuk olmasını istiyorsanız bunlara dikkat edin
bağımsız çocuk yetiştirmek için, çocuğunuzun bağımsız olmasını istiyorsanız

Tüm bunları elinizden geldiğince yapmaya çalıştığınızda bırakın varsın size “Amma da ilgisiz annesin” desinler. Anne, babaya bağımlı, onay almadan karar veremeyen, her kararından endişe duyan, doğru mu yanlış mı yaptığını teyit etme ihtiyacı içinde bir çocuğunuz olacağına, bırakın sizi ilgisiz sansınlar.

Ben bir de en çok neye kızıyorum biliyor musunuz? Diyelim ki annesi ile birlikte bir çocuk evinize misafirliğe geliyor.

– Çocuğum, elma yer misin? diye soruyorsunuz. Daha çocuk cevap vermeden, hoooooopppp anne atlıyor.
– Yooookkkk o elmayı hiç sevmez. Yada
– Yemez o yemez, karnı çok tok onun..

yaaaa sana ne!!! sana mı sorduk. Ben Ali ile Ayşe ile konuşuyorum demek geçiyor içimden de diyemiyorum. Sonra çocuk da ne yapsın tamamen şartlanmış bir şekilde, yemeyeceğim diyor. Bu sefer annede bir zafer kazanmış edası..

-Yemez o, ben dedim. Ben tanıyorum çocuğumu.

Ne diyelim ki şimdi. Çocuğun istediyse bile yiyemedi. Yer, yemez, içer, içmez, giyer, giymez örnekleri uzaaaaarrrr gideerrrr. Lütfen kendisine gerçek anlamda zarar veren, yanlış bir davranış olmadığı sürece çocuklarımızın bizim esirimiz değilde bağımsız bireyler olmalarına müsaade edelim. Bırakalım kendi fikirlerini özgürce dile getirsinler. Doğru veya yanlış daha sonra üzerinde konuşursunuz. Hem sonra çocuğunuz mu size bağımlı, yoksa siz mi çocuğunuza bağımlısınız. Lütfen, bence bunu da bir düşünün.

sevgiler

idilob

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!