Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Çocuklarda Tırnak Batması

Biliyor musunuz; çocuklarda da tırnak batması oluyormuş. Bundan üç ay önce Nehir ayakkabı giymek istemiyor, sürekli baş parmağım çok acıyor diyordu. Sonra bir de baktık ki tırnağı batmış. O pofuduk baş parmağı kıp kırmızı olmuş.. Neyse, Nehir ile birlikte bir ayak bakım merkezine gittik. Orada güzelce temizlediler, tırnağının kenarını kaldırdılar ve altına incecik bir pamuk koydular. Her gün batikon ile temizledik ve bir de pomat verdiler. Neyse, iyileşti, geçti, gitti.

Nehir’in tırnaklarını Murat kesiyor, kendi kendine pek dertlendi… Çok da düzgün kesiyordum oysa ki, diye bayağı bir hayıflandı. Ayakkabılarını kontrol ettik, sıkan ya da dar gelen bir ayakkabısı var mı? diye. Neyse bütün ayakkabıları da gayet iyiydi. Zaten çok sıkıntılıdır. Öyle dar, sıkan, rahatsız ne ayakkabı ne de giysi giymez kendisi…

Biz bu meseleyi unuttuk, gitti ama mesele bizi unutmadı 🙁 Bundan 10 gün önce Nehir bu kez artık ağlayarak baş parmağının çok acıdığını söyleyince ayyyy bir de baktık ki bu sefer kıp kırmızı olmanın yanı sıra bir de kenarı iltihaplanmaya başlamış. Artık ayak bakım merkezi değil, bir doktora gitmek zamanı geldi dedik ve babasıyla birlikte doktora gidildi. Ağızdan bir antibiyotik kullandık. Batikon ile temizledik ve bir de pomat sürdük. Bugün akşam üstü tekrar doktorumuzda randevumuz var.Tırnağına tel takacakmış… 🙁 Ben de ilk kez duyuyorum, nasıl bir şey olduğunu yazarım daha sonra.

Doktorumuza neden olduğunu sorduğumuzda, tırnak kesimi ile igili bir sorun olmadığını, tırnağın yapısından da olabileceğini söyledi de Murat rahatladı. Ayrıca, doktorumuz Nehir’in ayaklarını da biraz tombiş bulmuş, ondan da olabilirmiş.

idilob dan haberler böyleeee…

Hepinize harika bir hafta diliyorum. Sevgiler,

idilob
tırnak batması

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!