Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Çocuklarımızı korkutmayalım.

Bazen tek bir söz bize çok şey anlatmaya yetiyor.

” Korkutularak büyütülen çocuk, sinsiliği ve kurnazca aldatmayı öğrenir”

Lütfen çocuklarımızı, babasıyla, polisle, iğneciyle, doktorla, öğretmeniyle korkutmayalım. Biliyormusunuz, sinsilik ve kurnazca aldatmanın yanı sıra  psikolojik danışmanlık

merkezlerine başvuran çocukların pek çocuğu bu şekilde korkutulduğu için öz güveni olmayan, kaygı bozukluğu yaşayan çocuklarmış maalesef.

Lütfen çocuklarımızı korkutarak büyütmeyelim. Onun yerine konuşarak, anlatarak, her şeye evet de demeden doğru bir disiplinle öz güvenli ve dürüst harika çocuklar yetiştirelim. Gerektiğinde yardım almaktan çekinmemeliyiz.

Çocuklarımız şu anda en çok bize güveniyorlar ve söylediğimiz her sözün doğruluğuna körü körüne inanıyorlar. Çünkü şu anda biz onların kahramanıyız.  Lütfen bizde bir kahraman gibi çocuğumuza her konuda dürüst olalım. Babasının korkulacak bir insan olduğuna inanan bir çocuğun, babasıyla sağlıklı bir ilişki kurabilmesi, doktorla korkutulan çocuğun doktorlara güvenmesi beklenemez. Çocuk büyütürken bizlere çok büyük işler düşüyor. Çocuklarımızın zihinlerini çiçek bahçesine hazırlamakta, dikenli, çalı çırpı dolu bir bahçenin zeminini oluşturmakta elimizde lütfen dikkat!!!

Sevgiler.

idilob

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!