çocuklarla seyahat

Çocuklu Tatil

Çocuklu Tatil

Sizce çocuklarla çıkılan tatil bir dinlenme mi yoksa iki katı yorgunluk mu? 🙂

Çocuklarla vakit geçirmek harika. Fakat enerji seviyelerimiz bir değil ki!!! Biz de pil biterken onlar hala full battery. Eeee çocuk istiyor. Havuza girmek istiyor, parka gitmek istiyor, dans etmek istiyor, denizde yüzmek istiyor, deniz yatağı ile saatlerce oynamak istiyor. İstiyor da istiyor. Seyrederken bile insanı yoruyor.

Bir de benim en sinir olduğum, en münasebetsiz zamanlarda gelen tuvalet!!! Tam güneşlenecek bir yer bulursun, yağlarını sürünürsün, şezlonguna yerleşirsin; “Annneeeeee, çişim geldi!!!” Hatta iki çocuğu olanları seyrediyorum da onların durumu daha vahim. Birini getiriyor, birini götürüyor. Sürekli bir trafik var. Ben Nehir’e öğretmiştim; “Çiş geldi mi babaya söyleyeceksin, annecim.” Peki işe yaradı mı? Hayır ama olsun 🙂 şansımı denedim.

Şimdi sanki sesleri duyar gibiyim. Ama biz de dinlenmek istiyoruz.Bütün yıl bu tatili bekledik. Biraz güneşlenmek, kendimize bakmak istiyoruz. Ehhh işte o zaman çatışma başlıyor. Keyif yerini sinir harbine bırakıyor. Eşler, sen daha çok ilgilendin, ben daha çok ilgilendim diye birbirine giriyor.Çocuğun bitmeyen istekleri sinir bozuyor.

En iyisi mi belli bir yaşa gelene kadar çocuklarla çıkacağınız tatilleri dinlenme olarak değilde, ailecek keyifli vakit geçireceğiniz, yüksek aksiyon ve hareket dolu, fitness’da kardiyo programına katılıyormuş gibi değerlendirmeli. Artık tatil bitince dinlenirsiniz 🙂 Hem size de hareket olur, enerjiniz yükselir. Bir de yine çocuklu bir aile ile birlikte tatile çıkarsanız, o arada çocuklar bir birlerini eğlendiriyor, size de biraz zaman kalıyor.

Benden bugünlük bu kadar.

Sevgiler

idilob.

8287fbba6ecccbc025bb7e1def45cfcd?s=100&d=https%3A%2F%2Fi2.wp.com%2Fwww.idilob.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2017%2F11%2Fsocial-logo-1 Çocuklu Tatil

Hakkımda ne yazmalıyım acaba? acaba? acaba? Düşündüm, taşındım ve ciddi bir öz geçmiş yazmaktansa beni ben yapan niteliklerimi yazmaya karar verdim:) Devamını oku

İdil Öztürk Başara

Hakkımda ne yazmalıyım acaba? acaba? acaba? Düşündüm, taşındım ve ciddi bir öz geçmiş yazmaktansa beni ben yapan niteliklerimi yazmaya karar verdim:) Devamını oku

 • Yeliz'in Keşifleri

  Çok eğlenceli bir yazı olmuş, çocuk büyütmek gerçekten zor iş annelerdeki sabır kimselerde yok :)

  • admin

   evet gerçektende hiç bu kadar sabırlı olduğumu bilmezdim...

 • Makyaj ve Moda

  Keşke babaya söyleseler hep çişi kakayı acıkmayı :D Birazcık da anneler dinlensin.

  • admin

   amin canım.. isteyen herkese nasip olsun!

 • Gizem

  Annelere sabır diliyorum gerçekten çok zor iş çocuk büyütmek :)

 • Safiye Yaşar Erdiger

  4-5 yaşına kadar gerçekten zor oluyor. Eşler arasında kimi zaman gerginlik yaşanıyor. Canları sağolsun. Her şey bir dönem. Sağlıklı olsunlar da..

  • admin

   evet gerçekten de öyle.. hepsi bir dönem ve aslında sonra her dönemden sadece unutulmayan güzel anılar kalıyor. Kıymeti bilinmeli...

 • guzellikkosem

  "Çişin gelince babana söylüyorsun. " Buna çok güldüm :) Anne olursam ben de böyle olurum herhalde :) Çocuklarla zor cidden, bir gün denize gittik yeğenimle ve beni hayatta soğuttu daha ne diyim. Sevgiler :)

  • admin

   evet maalesef bazen bunaltıyorlar ama o kocaaaamaaaannn tarifsiz sevgileri var yaa o her şeyi unutturuyor..

 • yeşimlehertelden

  O 2 çocuklu kategorisine giren bir anne olarak durum çok ta vahim değil.Tamam biraz vahim :) Tek çocukta çocuğu paslaşarak babayla idare edebiliyorsun ama 2 çocukta anne ve babaya birer çocuk düşüyor :) Onlar çocuk havuzuna biz oraya,onlar çocuk büfesine biz oraya,onlar çocuk parkına biz oraya..yani onlar nereye biz oraya :) Dinlenemedim,havuza denize giremedim,şezlonga uzanamadım,bir kitap okuyamadım,akşam cıstak cıstak müzik dinleyemedim vs....hiççççççç dert değil :)

  • admin

   ailecek vakit geçirmişsiniz diyelim, kendimizi avutalım :)

 • lerzan karabayır

  kesinlikle 2 çocuklu hayat çok zor ve güzel :)

  • admin

   Bence de...

 • fatofan

  Her güzelliğin bir zorluğu var işte Allah olmayanlarada bekarlarada nasip etsin :D Tatlı yorgunluklar.

  • admin

   amin canım.. isteyen herkese nasip olsun!

 • Kırık şemsiye

  Bazen görüyorumda ne kadar zor çocukla tatil yapmak diyorum ama yinede güzel bir duygudur ☺️

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.