Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Disneyland…

Disneyland,

Çocuklar ve  çocuk kalmış ebeveynler için yaratılmış  Ütopya. İçeriye girdiğiniz andan itibaren bir Disney filminde rol alıyormuşsunuz gibi hissediyorsunuz. Çalışanların kıyafetleri, tavırları, çocuklara sevgi dolu yaklaşımları, yönlendirmeler ve mükemmel organizasyon  sizi hemen bu atmosferin içine çekiyor.

Alan 3 bölümden oluşuyor. Fantasyland, disneyvillage ve Universal Stüdyoları. Disney village alışveriş ve yemek için, fantasyland ise çocukların sevdikleri, disney karakterleri ile bir araya gelebilecekleri, çizgi filmlerin içerisinde bir karakter olduklarını hissedebilecekleri, oyun alanları ile dolu. Her güzelin bir kusuru varmış, buradaki sorunda her oyun alanının önündeki uzun kuyruklar. Ama neyse ki sıralar çok hızlı ilerliyor. Hava soğuk olmasına rağmen oldukça kalabalıktı. Universal stüdyoları  ise ayrı bir keyif.

Roller coaster, space mountain ve teror tower’daki asansör adrenalin yüklü. Zaten binmeden önce kalp hastaları, tansiyon hastaları vs. binmemeli diye uyarıyor. Biz hepsini denedik. Çok eğlenceliydi. Adrenalinimiz tavan yaptı, birkaç dakika kendimize gelemedik doğrusu.

En etkileyici bölüm ise, her gün saat 16:45 de gerçekleştirilen geçit töreni ve saat 19:00’da havai fişekler eşliğinde yapılan laser  ve su  show’ları. Kendinizi gerçekten de bir masal diyarında, mucizelerle dolu bir kahraman gibi hissediyorsunuz.

Mickey ve Donald ile buluştuk. Her çocukla ayrı ayrı ilgileniyor ve içten sevgi gösteriyorlar. Mickey’nin fotoğraf çekilmeden önce, kulakları için yer istemesi çok komikti. Donald ise dünya tatlısı, poposunu kıvıra kıvıra yürümesi, papyonunu tuta tuta poz vermesi çok sevimli. Nehir’e imza vermeyi de ihmal etmediler.

Neredeyse bütün küçük kız çocukları Elsa kostümleri içindeydi. Kadın, erkek tüm büyükler ise Mickey ve Minie şapkaları takmıştı, diyebilirim. Dedim ya, orası başka bir dünya, masal diyarı.

Umarım hayat bize bir kere daha bu masal diyarında kahraman olmayı nasip eder. Disneyland de böylece geçti, gitti. İdilob, Nehir ve İdil’in maceraları:) Aşağıdaki resimde de bizim Minie:) 🙂 var.

İlginizi Çekebilir:  Şık Mutfaklar İçin Ankastre Renkli Buzdolabı

Sevgiler,

idilob

,677-225x300 Disneyland...

Okuduğunuz yazı içerisinde hatalı yada yanlış bir kısım olduğunu düşünüyorsanız fare imleciniz yardımı ilgili kısmı seçili hale getirip Ctrl+Enter tuşlarına basarak bana gönderebilirsiniz.

2 Comments

Bir Cevap Yazın

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: