Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Dokunduğu Yere Güzellik Katan Varlık, KADIN!

Dokunduğu Yere Güzellik Katan Varlık, KADIN!

Bugün Yaradanın üretmeye çoğaltmaya dokunduğu yere güzellik katmasına vesile kıldığı kadınların hatırlanması için güzel bir gün..Yeterli mi elbette değil.

Ülkemizdeki kadınlarımızın ne zorluklarla mücadele ettiği gerçeğinini de gözönünde bulundurduğumuzda daha katedecek çok yolumuz olduğu çok açık…Toplumun acı çeken ve çaresiz görünen kadınlarına bakıldığında temel problemin eğitim olduğu net bir şekilde görülür.

Dünya eğer daha güzel bir hale gelecekse bunu düzeltmek yine biz kadınlara düşüyor.Yaşamımızda olmasını istediğimiz şeyleri kendimizin yapması gerekiyorsa dünyayı güzelleştirmek için yine bu değişimi kendimizden başkası gerçekleştiremez.Bir kadının değerini ancak bir kadının kendine olan bakışı ortaya koyar.Kendine olan inancı tam olan bir birey hayatta her zaman doğru olanı yaşar ve yaşatır.

Burada bizlere düşen en büyük görev kızlarımızı en güzel şekilde okutmak, hayata hazırlamak ve çağdaş bir kadın olarak yaşamını özgür iradesiyle yaşayacağı bir gelecek sunmaktır.

Kız Çocuklarımızın Değerini Bilmeliyiz.
Kız Çocukları Yuvamızın Bereketidir

Ataerkil toplumlar ve anaerkil toplumların günümüzde karşılaştırırsak eğer anaerkil bir yapıya sahip asya ülkelerinin başarılarının da tesadüf olmadığı çok basit bir tespitle bile anlaşılabilir.

Mevsim bahar!Yağmurlar bile tohuma çiçek açmasına destek olmak için doğa anaya yardım ediyorsa yaşamın kendisinde verimli bir toprak olan analarımıza kadınlarımıza bizler neden çiçek açtırmayalım…

Sevgilerimle

Nur Üçgün

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!