Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Haftanın Kitap Önerisi – Bebek Annem

Bebek Annem

Her yıl şehir değiştiren Ziya ve ailesi yeni bir şehre taşınırlar, Ziya yeni okuluna, aile de yeni evlerine alışmaya çalışır. Ziya henüz hiç göremediği sıra arkadaşı Şule yi merak etmektedir, Şule bilmediği bir sebeple okula gelemez ve işin tuhafı arkadaşlarının her biri onu farklı bir şekilde tarif ederler… Ziya´nın öğretmeni ve eşi ne tesadüftür ki Ziyalarla aynı siteye taşınır, yüksek katlı, ultra güvenlikli bu apartmanlar özellikle Ziya´nın babasını son derece rahatsız eder…

Teknolojinin geldiği ve insanları getirdiği nokta harika anlatılmış! Kitapta daha neler mi var örgü örmeye kendini kaptıran yetişkinler, sessiz heykel olmaya çalışan insanlar, çocuk yaşta olgunlaşmak zorunda kalmış bir çocuk, yardımlaşma, sevginin iyileştirici gücü… Daha da var ama bütün kitabı anlatmayayım, Günışığı Kitaplığından çıkan bu kitabı 9 yaş üzeri için tavsiye ederim…

Behiç Ak Kimdir?

Behiç Ak 1956’da Türkiye’nin Karadeniz sahilindeki Samsun şehrinde doğdu. Tanınmış bir karikatürist, ve yazardır. Aynı zamanda belgesel film yönetmenliği de yapmıştır.

Yıldız Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesinde mimarlık eğitimi aldı. Mimarlık eğitimi, insan yaşamının her tür detayına ilişkin daha iyi bir kavrayış ve farkındalık geliştirmesine yardımcı oldu. İnsanlara, doğaya, binalara, nesnelere; kısacası bizi çevreleyen her şeye karşı farklı bakış açısını mizahi ve sorumluluk sahibi bir tarzda çok yönlü verimine yansıttı.

Behiç Ak 1982’den bu yana Cumhuriyet Gazetesinde “Kim Kime Dum Duma” başlığı altında günlük bant karikatürler çiziyor. Karikatür kitapları Türkiye ve Almanya’da yayımlandı. Karikatürleri Türkiye’nin bir çok şehrinin yanı sıra Hollanda, İsviçre ve Almanya’da sergilendi.

Ak 1986’dan bu yana çocuk kitapları yazıyor ve resimliyor. Çocuk kitapları GÜNIŞIĞI KİTAPLIĞI, CAN YAYINLARI, ODTÜ YAYINLARI gibi Türkiye’nin tanınan yayınevleri tarafından yayımlandı. Sürekli olarak tekrar baskıları yapılan 26 çocuk kitabı yazıp resimledi. Çocuk kitapları yalnızca Türkiye’de değil Japonya, Kore, Almanya ve Çin’de yayımlanıyor. Yetenekli ve başarılı bir karikatürist olarak, illüstrasyonları da öyküleri kadar güçlü ve renkli ve birbirlerini büyük bir uyumla tamamlıyorlar.

(Bilgilerwww.behicak.comsitesinden alınmıştır)

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!