Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Kasım’da Aşk Başkadır!

Kasım’da Aşk başkadır!

Sıcak bir şeyler içmenin hoş sohbetler eşliğinde tadına doyum olmayan zamanlarına geldik. Yazın bir plaj havlusuyla deniz,güneş ve kumun bireysellik içinde yaşattığı huzurun yerini sarıp ,sarmalanmaya ihtiyaç duyduğumuz günler aldı.

Yıllar geçtikçe kış mevsiminin ruhumun mevsimi olduğunu anladım. Çocukluk döneminde evimizin hemen alt kısmındaki plajın merdivenlerinden denize atlayıncaya kadar kalbim heyecanla atardı.Sanki; deniz çabuk hareket etmezsem çekilip gidiverecekmiş gibi bir an evvel kendimi suya atmak isterdim. Dudaklarım morarıncaya kadar ,ellerim buruşuncaya kadar suda kalır oynardım.Şimdi düşünüyorum da biz sokakta ve denizde oynamaktan başka eğlencesi olmayan çocuklardık. Buna rağmen de çok mutluyduk.

Dolu dolu yaşadığımız güneşli günlerin ardından sobanın kurulmasıyla milat sayılan kış mevsimi, bir odaya sığdırılan onca insanı,muhabbet dolu sofraları,sobanın üstünde pişen çayı,gece yenen kızarmış ekmekleri ve bir gönül dolusu anıların habercisiydi. Dizilerde bile yaşanan olaylara beraberce şahit olma bilinci gelecekte paylaşma ve aile olma bilincini aşılardı.

Şimdi yine bir Kasım ayı geldi.Bu yaz üç kez denize gittim.Ama çokça denizi seyrettim.Hayal kurdum,dilek diledim.Denize attığım her taşla kendimde gördüğüm hoş olmayan huylarımı fırlattığımı hissettim.Bana doğru gelen her dalgada da bir şans,bereket ve erdem olduğuna inandım..Elimi suya değdirdim ve sevgiyle kabul ettim tüm güzellikleri.

Tüm bunları yaparken çocuklarımın da tıpkı benim çocukluğumda ki gibi anılar biriktirmesi için gayret sarf etmeye çalışıyorum.Benim geçtiğim o duygu tünellerinden onların da geçerken benim gibi çok mutlu olmalarını istiyorum.

Kış geldi!Sıcak sohbetler yapmak için güzel çaydanlıklar almak lazım ,tadına doyum olmayan sohbetler eşliğinde mis gibi ekmekler kızartmak lazım,pencerenin önünde, yağmur eşliğinde, dizlerimizde battaniyelerle kitap okumak lazım,en sevdiğimiz filmlerin yanında mısır patlatmak lazım.Bazen elektrikleri kapatıp mum ışığında isim hayvan bitki oynamak lazım…Aşkla yaşamak ve yaşatmak lazım..

Aşk ve sevgi dolu günler yaşamanız dileğiyle,

Nur Üçgün

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!