Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Kişisel Gelişim Kitaplarına Karşıyım Anne!!!

Dün kendi kendime çok güldüm. Hani yaşadığım bir çok şeyi sizinle paylaşmaya bayılıyorum ya, bunu da anlatmasam olmaz diye düşündüm:)

Bundan bir kaç gün önce Nehir oteldeki bir çocuk gösterisine katıldı ve kulisteki karmaşa içerisinde telefonuna taktığı mobil şarj cihazını kaybetmiş. Aradılar, taradılar ama maalesef bulunamadı. Bu arada şarj aleti de babasınındı ve babasına nasıl söyleyeceğini bir türlü bilemedi, kıvrandı, bizimkinin karın ağrıları tuttu. Tabii ki benden medet umuyor. İki dakikada bir beni arıyor:
– Anne, ne yapacağız? Babama nasıl söyleyeceğiz.
– Bilmiyorum Nehirciğim. Kaybettiğin gibi söyleyeceksin. Kaybetmeseydin, dikkatli olsaydın. Senin sorumluluğundaydı.Kendi problemini kendin çöz!

Bizimki üffffledi, püffledi, şişirdi yanaklarını, öyle yaptı olmadı, böyle yaptı olmadı ve en sonunda babasına söyledi. Babası da azıcık söylendi, bir daha ki sefere daha dikkatli olmasını, eşyalarına daha fazla değer vermesi gerektiğini söyledi ve konu kapandı.

Dün de birbirimize çok yakın oturmuş, televizyon seyrediyorduk. İkimizin arasındaki sehpanın üzerinde bana daha yakın tarafta bilgisayar duruyordu. Nehir’in tarafında da kupa içerisinde benim sıcak çayım. Nehir benden bilgisayarı istedi. Ben de tabii ki hemen; ” kendin alabilirsin, kendin al! kendi problemini kendin çöz” dedim. Birkaç gün önce okumuşum, “çocuğunuzun problem çözme yeteneğinin gelişmesini istiyorsanız, kendi hislerinize karşı sabırlı olmayı öğreneceksiniz” diye. Hiç yardımcı olur muyum. Sabır gösteriyorum 🙂

Nehir’in cevabı çok komikti. Ellerini şöyle bir yumruk yaptı. Şu kişisel gelişim kitaplarını yazanları var yaaaaaaa!!!!! Var yaaa bir bulsam, mahvedeceğim. Onların problem çözme yeteneğini geliştireceğim!!!!! Kişisel Gelişim Kitaplarına Karşıyım Anne!!!

🙂 🙂 🙂

Sevgiler

idilob

One Comment
E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!