Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Öğretmenler Günü’ne Dair

Öğretmenler Günü’ne Dair

Yedi yaş insan yaşamında sosyalleşmek ,öğrenmek ve kendini tanımak için atılan ilk akademik adım olmasından dolayı çok önemli bir yaş.Okula başladığımız ilk günü hepimiz hafızalarımızda tazelemeye çalışıp hatırlarsak önemini bir kez daha hissetmiş oluruz.Eminim herkesin okulun ilk günü ile ilgili tebessüm ettiren hatıraları vardır!

Yedisayısısadecefizikselyaşamdadeğilruhsalyaşamboyutunda da çokönemleüzerindedurulan, kutsalkitaplarda da geçen ve anlamıüzerindeçokkonuşulanbirrakam. Dünyaaleminegelmedenöncebulunduğumuzruhlaraleminden bu dünyayaadapteolmasüresinin tam yediyılolduğu,dünyabilgilerine ve şartlarınabeyin ve ruholarakyediyaşındansonrauyumsağlanabileceği,yerlerin, göklerin ve insanbedeninin bile yedirakamıüzereinşaedildiğiniaçıklayan bu metinleriokudukça tam da yediyaşındaokulabaşlamanıntesadüfolmadığınıanlıyorinsan.

Bu mükemmel ilahi düzen, eğitilmesi gereken bu çocukları gelecek nesillere daha güzel aktarımlarda bulunması için “öğret”menlere çok özel bir misyon yüklüyor.

Yedi yaşın tesadüf olmadığı gibi bu dünyada sabır,sevgi,şevkat,merhamet,bilgi yüklü ruhların da bu küçücük insanları geleceğin yetkin bireyleri olarak yetiştirme görevini üstlenen kişiler de tesadüf değil tabii ki!

Bilgi aktarma görevi o kadar kutsal bir görev ki !Günümüzde öğretmenlik mesleğine gösterilen değer maalesef hakettiği yeri bulamıyor.Yeni yetişen nesil bilginin kıymetini ahlaki saygı değerleriyle eşdeğer seviye getirdiğinde ise gelecek o zaman umut verici hale gelecek.Burada o minik çocuklarımıza aile içinde, saygı ve sevgiyle davranmayı ebeveynler olarak biz öğretebilirsek karanlık cehaletin başsavaşçıları değerli öğretmenlerimizin katedecekleri yol çok daha hızlı olacaktır.Sevgi dolu toprağa ekilen bilgi tohumları gelecekte her zaman çiçek açacaktır.

Nice güzel çiçeklerimizin açtığı öğretmenler günlerimiz olsun,

Nur Üçgün

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!