Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Öğretmenlerim İçin

Dün hepimiz  Öğretmenlerimizin “öğretmenler gününü” kutladık. Bir iki cümle bir şeyler yazdık, çizdik ama hiç birimiz 11 yaşındaki blogumuzun “Yazar Çocuk” larından Beril Üçgün kadar iyi ifade edemedik. Hadi siz de okuyun bakalım, benim kadar etkilenecek, beğenecek misiniz…
Nasıl başlayacağımı belki de nasıl bitireceğimi bilemediğim bir yazıya başlıyorum.
Hayatımda karşıma bir sürü öğretmen çıktı.Hepsi de benimle ilgilendi ,önemsedi,değer verdi. Bazıları o kadar aklımda kaldı ki !Hikayeleriyle, öğütleriyle bazen dersteki tatlı sıcak gülüşüyle , bazen ise kimseye söylemediği şeyleri benimle paylaşmasıyla aklımda kaldı. Aslında niye aklımda kaldı diyorum ki?  kalbimde kaldı hepsi! Belki de bu güzel anılarımla onlar benim zaten kalbimdeydi, sadece onlar benle tanışarak kalbimdeki kimliklerini ortaya çıkardılar.
Ben öğretmenlerimin kimisi ile okulda, kimisi ile dışarıda, kimisi ile korkarak, kimisi ile de danışarak tanıştım.
Bu büyülü okul diyarına girdiğim 2 yaşımdaki ilk kreş günümü hala dün gibi hatırlıyorum .Bu eğitim hayatım akademik olarak belki de üniversitede havaya coşkuyla attığım kep ile sona erecek ama gerçekten öğrenmek yaşam boyu sürecek! Hayatta herkes öğrenir! bir insan öğrenir, bir çocuk öğrenir!bir bebek öğrenir! Bir kedi bir köpekten ,bir köpek bir fareden, belki bir karınca bile karnını doyurmak için taşıdığı yiyeceği paylaşarak yardımlaşmayı öğrenir! öğrenmek hiçbir zaman bitmez ve sonsuza kadar devam eder .
İyi ki bize yaşamımızda gereken eğitimi,paylaşmayı ,yardımlaşmayı ,sevgiyi üzüntüyü, kızgınlığı ,mutluluğu anlatan biricik öğretmenlerimiz var.Onlar sayesinde hayatımız boyunca güçlü ve emin adımlarla yürüyebileceğiz..
Beril ÜÇGÜN

 

One Comment
E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!