Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Önce Hamile Suat

Merhaba,

Yazıları ile kendini ifade şeklini ve kızı Doğa’yı çok sevdiğim Suat Özcan’da bundan böyle sizler için hamilelikten itibaren, bugüne kadar ki maceralarını www.idilob.com da paylaşmaya başlıyor…. Yavaş, yavaş Doğa’yı ve isminden ötürü erkek sanılmasına rağmen aslında çok hoş bir bayan olan Suat’ı da tanımaya ve çok sevmeye başlayacağımızdan eminim. Suat’ın Kaleminden sekmesinden kendisini  takip edebilirsiniz.

Sevgiler

İdilob

ÖNCE HAMİLE SUAT, SONRA DOĞA’NIN MAMASI

 Benim “Doğa’m” meleğim…. İlk hamile olduğumu duyduğumda sevinçten çıldırdım, kulaklarıma inanamadım. Sonucu öğrenmek için hastaneyi aradığımda telefonda ki hemşireye ardı ardına  gerçekten mi? emin misiniz? diye sordum ki sonunda kadın tersledi beni “evet hanımefendi sonuç pozitif yani hamilesiniz allah allah” onun için çok sıradan, normal bir durum benim içinse yeni hayatımın başlangıç noktası…

 İnsanın başına güzel bir olay geldiğinde sonunu hiç düşünmez. Günler geçtikçe heyecanım daha da artıyordu, bir an önce karnım çıksın istiyordum, hemen hareket etsin hatta hemen doğsun istiyordum çünkü beklemeye sabrım yoktu. Zaman geçtikçe her yeni bir gün öğrendiğim harika bilgilerle hamileliğin keyfini daha da fazla çıkarmaya başlamıştım. Ta ki Nisan 2009 Perşembe gecesi şirket yemeği sonrasında ağrım olana kadar. Böyle bir vicdan azabı, kahrolmuşluk, bitiklik  olamaz. Nefes alamıyordum, kalbim durmuştu sanki. Doktorumdan ne yapmamız gerektiğini öğrenip, ilaçları almaya gidip de ilaçları içene kadar ki süre zarfında, tek bir soru beni yedi bitirdi. Küçücük bebeği nasıl tutunduramıyorsun ki karnında?

Sonrasında, yapılması gereken her kontrolü, tüm acılarına rağmen, en ince ayrıntısına kadar yaptırdım. Aklımda en ufak bir soru işareti bile kalmadı… Sonunda beklediğimiz haber geldi küçük meleğim çok inatçı, tutuğunu koparan, güçlü bir bebekti.

 Artık karnım o kadar çok büyümüştü ki insanların patavatsızca yorumlarına cevap vermekten sıkılmıştım. Herkes ne hali varsa görsün ben çok mutluyum kocaman karnımla!!!Kıskanç insanlar kendilerini tek bir cümle ile ele verirler. Yabancının kıskanç olması alışagelmiş bir durum da kendin gibi bildiğin insanların kıskanç olması çok üzücü… Kontrollerim sıklaşmıştı, kontrol altındaydım. Aldığım hormon ilaçları ve vurulduğum iğnelerden dolayı 15 kilo almıştım, olsun ama cinsiyetini de bu olayın akabinde öğrendiğim meleğim prensesim için olsun varsın 50 kilo alıyım. Kıskananlar daha çok kıskansın, gamsızım bu konuda !

 Doğum anım geldi çattı. Herkeste heyecan, mutluluk, bebek şekerleri, bebek odası hazırlığı, kapı süsü, kıyafetler yıkandı ütülendi, eksiklikler tamamlandı.

 Sıra Doğa’mıza kavuşmaya geldi…

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!