Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

“Ülkem” için Yeni Yıl Dileğim!

Yeni yılda ailemiz ve tüm sevdiklerimizin yanı sıra gelin bu yıl ” Ülkemiz” için de birlik,beraberlik, huzur ve refah dileyelim. Ben nasıl mı diledim???

Bir yıl daha yaşam takvimimizden eksilmeye yüz tuttu.Günlerdir gerek ülkemde gerek dünyada milyonlarca insan büyük bir şaşkınlık içinde tüm yaşanan olaylar karşısında ne diyeceğini bilemeden öylece kalakaldı.

Olan her bir olayda yaşanan her bir acıda,gönüllerin kabuk tutmuş yaraları bir kez daha kanadı ve kapanması zor izler bıraktı.

Bize hediye edilen bu hayatı hakkını vererek yaşamak isteği bile suçluluk hissi yaratır oldu.Boğazlar düğümlendi kelimeler tükendi.Her geçen gün umutlarımız yüreklere düşen kor alevlerle yandı…

Peki biz ne yaptık da bu kadar acıyı yaşamak bize sınav oldu.Zihnimde hep bu sorunun cevabını arıyorum!Onu suçluyorum bunu suçluyorum.Aklım hep başkalarını suçluyor.Sonra bir bakıyorum; eee ben neredeyim tüm bu olanlar olurken? En büyük sebebi es geçiveriyorum. Bu kadar merhamet etmeyi unutmuşken,olmayanın yanında gözüne soka soka havamı atmışken,en iyisini hep kendim için istemişken aman bana bir şey olmasın da gerisi yalan demişken, nasıl olur da yeni bir yıl bana güzellikler getirir.

Ben hep toplumların da ruhları olduğuna inandım ve ülkesel olarak yaşadığımız her zorluğun ektiğimiz tohumların dikenleri olduğunu hissettim. Son yıllarda her şeyi öyle hoyratça tükettik ki! Şimdi en sevdiğimiz evlatlarımızı, askerlerimizi, insanımızı ve sevgimizi aynı hız da kaybediyoruz.O ektiğimiz dikenler kalbimizi dağlıyor adeta.

Şimdi en büyük sorun şu bence! Tüm bu olanlar nasıl geçecek!!! Bizler tarih sahnesi boyunca onca savaşlar, onca kayıplar yaşamış bir ülke olarak bu yokluk sınavlarından hep alnımızın akıyla çıktık. O dönemde yaşamış ruhların özelliklerine baktığımızda aslında çıkış yolunun bu olduğunu anlamak hiç de zor değil.

Sadece bütün olmayı istemek, bunun için almaktan önce vermeyi bilmek ve koşulsuz sevebilmek ülkemizin ihtiyaç duyduğu en büyük güç…

Birey olarak kendimizi diğerinden ayrı gördüğümüz gizli de olsa içimizde herhangi bir öfke ve kin olması işte bu ihtiyaç duyduğumuz bütünlük zincirinin halkasını koparmakta.Sonuçta birimiz hepimiz hepimiz birimiz için yasası her koşulda işlemekte.

Ben yeni yılda yurdum için ihtiyaç gördüğüm her değeri önce kendimde yaşamaya ve yaşatmaya niyet ettim. Suya atılan bir taşın etrafa yaydığı halkalar gibi bunun tüm dünyaya yayılması için tüm kalbimle dualar ettim.Umarım kainatın en şerefli yaratılmışı olma görevini tüm insanlık başarıyla tamamlar ve herkes sadece sevgi olur…

Sevgi dolu nice yıllar geçirmeniz dileğiyle,

Nur Üçgün

E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!