Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Uyku Savaşları!

BİZİM EVİN SABAH SAVAŞÇILARI

Yeni doğan bebeklerimizin ardından uykuya hasret o yıllar. Ah ne çok dua ederdik “lütfen biraz uyusun da, dinleneyim, işlerimi halledeyim, kendime zaman ayırayım” diye.

Sonra yıllar geçti, miniklerimiz büyüdü, okullu oldu.

Ama şimdi de uyanmak bilmiyorlar! 🙁

Bizim evde her sabah adeta uyku savaşları çıkıyor. Nehir bir beş dakika uyumak için neredeyse her şeyden vazgeçebilir bir hal alıyor! 🙂

Çoğu konuda uyumlu ve uysal olan Nehir, mevzu sabah uyanmak olduğunda Aman Allaaahım!! hepimize kök söktürüyor resmen. Ne güzel sözler, ne yalvarmalar, neler neler.. hiç biri kâr etmiyor vallahi.

Eminim  ki okul çağında çocuğu olanlar beni gayet iyi anlayacaktır. Çünkü bu problem, gözlemlerime göre sadece bizim evde yaşanmıyor. Hemen hemen her çocuk sabahları yatağından sürüne sürüne kalkıyor, zorla kahvaltısını yapıyor, bir gözü yatakta kalmış şekilde okullarına gidiyor.

Hee.. tabi okula girdikleri anda o bitmek bilmeyen enerjileri bir anda yerine geliyor nedense 🙂 Sanki bir saat önce yataktan sürükleyerek çektiğimiz bizim çocuklar değil gibi oradan oraya koşturuyorlar, hele de tenefüs saatlerinde 🙂 Akşam eve geldiklerinde de durum değişmiyor tabi. Her zaman bir film daha izlemeye, bir iki masal daha dinlemeye, bir kaç yaramazlık daha yapmaya enerjileri kalıyor. Ama ne oluyorsa bu sabahları uyanma zamanlarında oluyor.

Vallahi çocuğumu tanımasam “isyankar oldu yavrum” diye endişeye kapılacağım. Tamam boğa burcudur, inatçıdır ama hiç bir zaman sabahları olduğu kadar isyankar değildir. 🙂 Bizi ikna etmek için okulu bırakmaya mı karar vermiyor, istediği saatte okula gidebileceğini düşündüğü için Almanya’ya yerleşmeyi mi teklif etmiyor, bizi uyku hırsızları mı ilan etmiyor 🙂 neler neler.. 🙂

Babası da, ben de aklımıza gelen her yöntemi, her güzel sözü,bazen kızmayı, her motive edici hamleyi denedik ama bu sabahları uyanma konusuna bir çözüm üretemedik. Biliyorum ki sizler de yaşıyorsunuz bu sabah savaşlarını.

O yüzden sizden ricamdır;

Eğer o büyülü kelimeyi bilen varsa ne olur bana da söylesin! 🙂

Sevgiler

idilob

2 Comments
E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!