Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Yazar Çocuk – Gerçekleşen Hayallerim

Eveeeeeetttt! Yazar Çocuk Projemiz için Masallar gelmeye başladı ve ben her geçen gün daha da mutlu oluyorum. Bu haftaki masalımız 12 yaşındaki Azra Sözmen’in kaleminden. Keyifli okumalar.

Not: Meslek seçimi ve sınavların çocuklar üzerinde yarattığı stres 🙁

Gerçekleşen Hayallerim

Bir zamanlar 6. sınıf talebesi olan Azra adında bir kız varmış. Bu kız okulunu, öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok severmiş. Bütün öğretmenleri de Azra’yı severmiş, onunla gurur duyarlarmış. Çünkü Azra’nın öyle bir kişiliği varmış ki bakanlar tekrar dönüp, bakarlarmış. Çok neşeli, nezaketli, kibar, sorumluluklarını bilen bir kızmış. Bu kızın bir de hayali varmış. Bu hayali gerçekleştirmek için elinden gelenin en iyisini yapacağına dair kendine söz vermiş. Hayali de çok ünlü bir “OYUNCU” olmakmış.

Azra bu isteğini ailesi ile paylaşmış. Ailesi de kızını ve oğlunu çok sevdikleri, değer verdikleri için her zaman onların istediklerini yerine getirmeye çalışırlarmış. Ama tabii ki çocuklar da bunu bilip, şımarmamışlar aksine ailelerine ellerinden geldikçe yardımcı olmaya çalışıyorlarmış. Annesi ve babası Azra’nın bu isteğini gerçekleştirmek için bir sürü yerlere başvurmuşlar, aramışlar ve sonunda bir Tiyatro Kursu bulmuşlar. Azra, bunu duyunca çok sevinmiş. Ailesine çok teşekkür etmiş. Ve bir bakmış ki aradan bir yıl geçmiş ve Azra 7. sınıf talebesi olmuş. Bir sene sonra onun için çok önemli olan sınavlara girecekmiş. Bunun için çok korkuyormuş, ya başarılı olamazsam diye kendini strese sokuyormuş.

Ailesi de ona aslında hiç korkmaması gerektiğini, aslında çalışınca her şeyin daha güzel olacağını, kendisinin çok başarılı olduğunu söylüyorlarmış. Ama Azra’ya bunlar hiç fayda etmiyormuş. Aksine hepten daha da korkup, kendini kasıyormuş.
Bundan sonra hep olumlu şeyler düşüneceğine dair kendine söz vermiş. Artık hep iyi, mutlu, olumlu şeyler söylemeye karar vermiş.

Ve artık o büyük gün gelmiş, çatmış. Azra şu an için hayatının en önemli sınavına girerek bu sonuçlara göre istediği okulu ve bölümü kazanması gerekiyormuş. Azra bu sınav için gerçekten çok çalışmış. Gecesini gündüz etmiş ve sınava girmiş. Sınavdan çıkınca bir ohhhh çekmiş. Çünkü sorular beklediğinden daha kolay çıkmış.Bir hafta sonra sonuçlar açıklanacakmış.

Günler, günleri kovalamış ve aradan bir hafta geçmiş. Sınav sonuçları açıklanacakmış. Azra heyecandan sabahın altısında ayağa dikilmiş. Annesi, babası ve kardeşi heyecan içinde Azra’nın sonucu açmasını bekliyorlarmış. Azra hayalindeki mesleği bu sonuca göre kazanacak veya kaybedecekmiş. Sonucu yavaş, yavaş açmış ve bir bakmış ki hayalindeki mesleğe onu götürecek okulu kazanmış. Azra mutluluktan ağlamaya başlamış. Ailecek bunu kutlamışlar.

Demek ki ne öğrendik arkadaşlar;
” Hayallerimizi gerçekleştirmekte hiç sorun yok. Tek çözüm çok çalışıp, bu hayalimizin gerçek olacağına inanmak”

Azra SÖZMEN 7/A

    E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

    Abone Ol!