Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Yazar çocuk – Sevginin Büyüsü

Küçük yazarlarımız bizleri şaşırtacak eserler göndermeye devam ediyor.

İçinde kötülük, cadı, ölüm vs. vs. barındırmayan, çocuklarımıza uyumadan önce rahatça okuyabileceğimiz ve yine sevgili çocukların yazdığı masallar serimiz bu kez Derin Doğan’ın bu güzel hikayesiyle devam etsin o zaman….

Bu kez çocuklar yazıyor, büyükler okuyor. 

SEVGİNİN BÜYÜSÜ

Anne denilen meleğin sesiyle açılan gözler,  bende yetimhanenin yıllarca onarılmayan zil sesiyle açılırdı. Her gün yatağımdan kalkar, kardeşimi de uyandırırdım. Her zaman olduğu gibi en güzel kıyafetlerimi giyerdim. Kardeşim küçük olduğu için kıyafetlerini kirletir, benimkileri isterdi. Ben de ablalık duygusuyla verirdim.

Öğlene doğru, belli bir sırada yerimize geçerdik ve yakınlarına, göstermelik merhamet duygularını paylaşmak isteyenlerin fotoğraflarımızı çekmesini beklerdik.  Bulunduğumuz sıranın yanında durup fotoğraf çektirmeyi isteyen o kadar çok insan vardı ki, bunlar genellikle kedi köpeklerinin doğum günlerini kutlayıp fotoğraflarını sosyal medyada paylaşanlardı. Eğer bu insanlar yetimhanedeki çocukların doğrum günlerini kutlasalardı orası yetimhane değil yuva olurdu.

Bir gün yetimhaneye elinde kıyafetli bir köpeği olan süslü bir kadın girdi. Bize bakıyordu. Kardeşimle ikimiz birbirimize sarıldık. Fakat kardeş olduğumuzu görünce yüzünü ekşitti ve yanımızdan ayrıldı.
Günün ilerleyen saatlerinde geniş ayaklarında parlak ayakkabıları, uzun kalın bacaklarında özenle ütülenmiş keten pantolonu ve kar beyazı bir gömleği olan iri gövdeli bir adam girdi içeri. Herkese teker teker baktı ve eliyle bizi işaret etmişti. Biz hala kardeşimle sarılmış durumdaydık. Adam görevlilere bir şeyler fısıldadı, sonra bir kağıda bir şeyler yazdı. Bize dönerek şöyle dedi: “Hayatıma hoşgeldiniz çocuklarım.”  Bizi arabasına bindirip evine götürdü. Kapının önünde küçük bir köpek kulübesi vardı. Eve girerken havlamalarıyla bizi karşıladı. Hayatımızda hiç bu kadar büyük bir ev görmemiştik. Ama bizi asıl şaşırtan babamızın bize hazırladığı sürprizdi.
Kapıya yaklaştığımızda kapı kendiliğinden açıldı, kapıda çok güzel bir kadın belirdi. Annemiz çok güzel olduğu için çok sevinmiştik. Birden bire bu güzel kadın kenara çekildi ve babamızın sözleriyle irkildik. “Çocuklar, işte sürprizim.”dedi. Tekerlekli sandalyede oturan bir kadın bize yaklaştı, kardeşim hiç duraksamadan kadının boynuna sarıldı. Ben ise donakalmıştım.  Yüzüne düşen kahverengi saçlarını zarif beyaz elleriyle kenara çektiğinde, bulut mavisi gözlerindeki mutluluk göz yaşlarını görmemek mümkün değildi. Tişörtüme dökülen göz yaşlarımla irkildim. Kollarını açıp “Gel tatlım.” dediğinde uçarak boynuna sarıldım. İşte o gün anne kavramının ne demek olduğunu anladım ve her gün bu sesle uyanmak istediğimi fark ettim.

Bugün ilk karşılaşmamızın üzerinden tam on altı yıl geçti ve biz bugünü hepimiz için özel bir gün olarak kutluyoruz. Çünkü birbirimize duyduğumuz sevgi hepimizin hayatında bir sihir yarattı.  Annem uzun zamandır mahkum olduğu tekerlekli sandalyesinden kurtuldu.

Eskiden gerçek anne ve babamı çok merak ederdim. Fakat şimdi kalp bağının, kan bağından çok daha değerli olduğunu anladım. Bunu, bana koşulsuz sevgi vererek öğreten anne ve babama sonsuz sevgi duyuyorum.
Eğer biricik ailem olmasaydı ben de bu cesareti gösterip aynı yetimhaneden bir çocuk alıp kendimin ve başka bir çocuğun hayatına sihirli bir dokunuş yapamazdım.
Bu hikaye kendi sihrini yaratanlara adanmıştır.
Derin DOĞAN / 5-D

One Comment
E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!