Reklam VerBurada rekalamım görünsün istiyorum.

Film Önerisi: Her Çocuk Özeldir – ( Yerdeki Yıldızlar – Taare Zameen Par )

( Yerdeki Yıldızlar – Taare Zameen Par )

 

taare zameen par

 

Merhaba,

Bu haftaya size harika bir film  önerisi ile başlamak istedim. Hafta sonları herkes evde toplanmışken,  film izleme keyfi bir başka oluyor. Tabii aslında bu durum seçilecek filme de bağlı…

 

Her Çocuk Özeldir – ( Yerdeki Yıldızlar – Taare Zameen Par )

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlere ve ailelere önerdiği bir film listesi var. Sanırım liste 20 filmden oluşuyor. Hatta sınıf öğretmeni olan ablamdan biliyorum bu filmleri zaman zaman eğitimlerde öğretmenler de seyrediyor. Nehir ile birlikte seyredebilmek için biz de filmimizi bu listeden seçtik.

Bollywood yıldızı Amir Khaan‘ı tanıyor musunuz bilmem ama filmlerinin çoğu ders niteliğinde. Daha önce 3 Idiot’u izlemiştim. O da hayat amacınızın peşinden koşun, aşkla bağlı olduğunuz işi seçin ve her zaman olumlu düşünün gibi mesajlar veriyordu. Filmi seyredenler hatırlar ” All is well ” 🙂

Şimdi önereceğim filmin yıldızı da Amir Khaan ama bence filmin çocuk oyuncusu da muhteşem. İnanılmaz rol yapıyor. Filmin adı ( Yerdeki YıldızlarTaare Zameen Par ) ve disleksi bir çocuğun hayatla mücadelesini, ailesi ve öğretmenleri tarafından nasıl uçurumun kenarına itildiğini anlatıyor. İlk başlarda olay biraz uzun anlatılmış ama sakın sıkılıp kapatmayın çünkü Amir Khaan’ın filme dahil olmasıyla işler değişiyor ve göz yaşlarınıza hakim olamayacağınız muhteşem bir maceraya dönüşüyor. Film bittiğinde bir süre içinden çıkmak ve gerçek hayata dönmek zaman alıyor.

Biz you tube’dan türkçe dublajlı seyrettik. İzlemek isterseniz vereceğim linke tıklayıp ulaşabilirsiniz ( Yerdeki Yıldızlar – Taare Zameen Par ).

Ayrıca diğer film önerisi yazılarına ulaşmak için; Film Önerisi

Albert Einstein’ın, Thomas Edison’un, Walt Disney’in, Stephan Hawkings’in Mozart’ın,  Picasso’nun ve daha bir çok yaratıcı insanın disleksi olduğunu biliyor muydunuz?

Umarım siz de bizim kadar beğenirsiniz.

 

Sevgiler

idilob

 

12 Comments
E-posta Bildirimi Almak için Kayıt Olun

Abone Ol!